Aktuálně

Wednesday, 22 May 2019,

O Kanadě, MS U18, hattricku, ale i o tom jaké je to přijít o zuby!

Jaromíra Pytlíka, hokejového reprezentanta a hráče kanadské OHL (17), který je v sedmnácti letech na startu profesionální hokejové kariéry se zeptal na pár otázek redaktor Ozvěn jihozápadní Moravy František Vejvoda. Rozhovor byl zveřejněn v Ozvěnách jihozápadní Moravy se souhlasem jej v plném rozsahu zveřejňujeme.

Greyhounds Pytlik 5V kolika letech jsi stál prvně na bruslích a jaké byly postupně tvé hokejové začátky?

S hokejem jsem začal ve 4 letech . Moje hokejové začátky si už moc nepamatuju, ale vím, že mi taťka na zahradě postavil takový hřiště kde jsem na botech začínal, vlastně i doma v obývacím pokoji jsem si vždycky udělal z hraček dráhu, měl jsem tam i bránu a hrál jsem prostě všude. Chodil jsem s taťkou na veřejný bruslení, strašně mě to bavilo pak se k nám přidala i sestra, takže to byla ještě větší zábava. Postupně jsem začal hrát a trénovat v Jindřichově Hradci, kde jsem začal s organizovaným hokejem.

Je ti teprve 17, jakého úspěchu v dosavadní kariéře si nejvíce cenníš?

Nejvíc si cenním úspěchů ,který jsou pro mně nějak vyjimečný, nejvýše řadím bronzovou medaili z neoficialního mistrovství světa do 17let v Kanadě. Do čtvrtfinále jsme šli na první Rusko, které ještě neprohrálo, ale atmosféra před utkáním byla výborná - motivační videa, proslovy v kabině, šlo vidět jak všichni držíme za jeden provaz, chtěli jsme všichni vyhrát. Nebo loni na mistrovství světa U18 v Rusku když jsme poslali ve čtvrtfinále Kanadu domů a my jsme šli dál, byl to super pocit. To se jen tak nestává že by Česko porazilo Kanadu ve čtvrtfinále mistrovsví světa.

Jsi v klubu sám nebo máš kamarády z Čech - a co angličtina? 

Tuhle sezonu jsem tam měl jednoho čecha Romana Půčka ze Vsetína, ale nevím jak to bude příští sezónu. V těch těch začátcích mi tam strašně pomohl v angličtine, řekl mi jak to tam chodí. Často jsme si říkali česky vtípky a jsem rád, že tam byl někdo s kým jsem se mohl taky někdy bavit česky a být chvilku takový typický čech :-)

Jaký vidíš rozdíl mezi hokejem v Kanadě a doma - je tvrdší?

Je o dost tvrdší když si vemu že skoro v každým zápase je nějaká bitka, to v Česku moc není si myslím. Hraje se tam více s pukem, více si dovolí, hrají chytře. Jsou sebevědomí, přemýšlí jinak než my češi.

Mnoho lidí sledovalo tvé úspěchy, vstřelil si první hatrick v OHL, byl jsi produktivní, poté si v play-off utrpěl ošklivé zranění - jak se hojí?

Play-off je v Kanadě dost vyhrocené, hraje se o všechno. V utkání na mě byly čtyři fauly, při jednom z nich mi v druhý třetině protihráč hokejkou vyrazil zub, jeden se mi zlomil. Aby toho nebylo málo v jednom z dalších střídání jsem si ještě prokousnul jazyk, protože mě jeden protihráč srazil krosčekem zezadu. Normálně jsem dohrál třetinu, tam trenéra moc nezajíma, že ti vyrazili zuby, poslal by tě vysléct jen kdyby to fakt nešlo, třeba kdyby jsi měl něco zlomenýho nebo tak. Po třetině jsem šel do kabiny k našemu doktorovi který se na to koukl a někam odešel. Říkal jsem si jako kam jde, ale tak za 5 minut se vrátil a přinesl mi zub který byl v igelitovým sáčku a plaval v nějakým roztoku. Našel mi ho na ledě, hned mi to opíchnul a nandal mi ho zpátky a šel jsem dál hrát. Po zápase jsem jel k zubařovi který mi to vyčistil a zafixoval, aby mi zuby nevypadly a hral jsem s tím play-off dál. Když jsem přiletěl do Česka, jel jsem do Prahy za specialistou (se kterým táta hrál) MUDr. Slezáčkem který mi zuby porovnal a uražené nastavil keramikou. Už je to všechno dobrý, mám možná hezčí zuby než předtím :-)

Uteklo ti juniorské MS ve Švédsku - byl jsi rád po náročné sezóně a zranění jak to dopadlo nebo jsi zklamán z postoje vedení týmu?

Abych řekl pravdu tak i když jsem byl po zranění, celkem mě to mrzelo protože furt MS je to nejvíc co může človek ve sportu zažít. Prohrávali jsme 0:3, chtěli aby mě klub pustil dříve, ale GM rozhodl, že mě hned nepustí, ale až skutečně vypadneme. My dvakrát za sebou vyhráli, série se natáhla a já nakonec na MS nejel. I když jsem byl zraněný, unavený, těšil jsem se, je to reprezentace, jel bych a bojoval. S klukama jsem toho hodně zažil, chtěl jsem pomoci. Chápu nelehké rozhodnutí trenéru, respektuji ho, nic s tím neudělám. Jel jsem domů, odpočinul jsem si, užíval jsem si chvíle doma s rodinou, takže to bylo taky super.

Greyhounds Pytlik zadek 3

Jaké jsou tvé plány do nové sezóny 2019/2020 a přemýšlíš o NHL?

Přístí sézona je pro mně důležitá, teď odjíždím do tepla, malinko si odpočinout, nabrat sílu, ještě k tomu dodělávám školu, 20.5. začínám přípravu, budu se připravovat standartně v HTA, chci se super připravit na další sezonu a udělat všechno pro to abych po sezóně byl draftovaný do nějakého týmu NHL.

Co by jsi chtěl vzkázat svým příznivcům a čtenářům Ozvěn? a díky moc za rozhovor

Jsem strašně rád, že i lidi, který sport moc nezajímá, bydlí na vesnici, dokonce i starší lidi to dokažou sledovat a drží mi pěsti, to mě vždycky strašně nadchne a mam z toho velkou radost. Doufám, že tohle je teprve začátek, ale vím, že se může stát cokoliv, říka mi to hodně lidí jako třeba učitelky nebo i plno dalších lidí, že když se zraním nebo se něco stane tak co pak? Ale když něco máte fakt rádi, děláte pro to všechno už odmala tak toho nejde jen tak nechat, dělat to jen tak na půl plynu, chci tomu dát prostě všechno.

Autor: František Vejvoda, Ozvěny jihozápadní Moravy

foto:, Natalie Shaver, grafika Petr Frýba 

Saturday, 30 March 2019,

WORLD TALENT TOURNAMENT 2019 - ONLINE

Chcete-li se zúčastnit krásného turnaje v dubnu 2019, musíte si pospíšit!

Thursday, 21 March 2019,

Týden TRYOUTů do nejmladších akademií začíná!

AKADEMIE ICE DRAGONS TELČ - U12

dres dragonsV této sezóně zahájila svou činnost nejmladší akademie U12 která vstoupila do soutěží řízených ČSLH. Ač to byl pilotní projekt, hned ve své úvodní sezóně si tento mladý tým vedl impozantně, dostal název ICE DRAGONS a stylově zvolil do loga pohádkového draka symbolizující "pohádkové" město Telč. Tým tvořilo pouze dvanáct hráčů a na vyjímku svazu v něm dokonce startovalo 5 mladších hráčů ročníku 2009. Tým vyhrál s náskokem mladší žáky skupinu D s neuvěřitelným skóre za 24 utkání 527:65. Nad rámec soutěží tým sehrál řadu přátelských utkání s týmy žákovské ligy nebo výběrem Slovinska. Projekt je provázán se studijním programem, škola je hned vedle zimního stadionu, hráči absolvují 6 tréninkových jednotek v týdnu na ledě, dvě tréninkové jednotky na ledě jsou v rámci vyučování, víkendová utkání, samozřejmostí je rozvoj pohybových schopností mimo led. 

trening na lede

"Výsledky bych nepřeceňoval, jde nám především o kvalitní tréninkový proces, jedná se o mladší žáky, hráli jsme skupinu D, je to jen začátek... Uvidíme jak budeme pokračovat, kvalitní tréninkový program máme, nyní je správný čas získat kvalitnější soutěž." uvedl k zahajovací sezóně Jaromír Pytlík trenér týmu který jej vedl s bývalým extraligovým útočníkem Vsetína Markem Dubcem.

AKADEMIE ICE DRAGONS TELČ - U14

jpidI díky snaze se dostat do lepší soutěže otevírá akademie své brány pro ročníky 2005-2006 a kategorii U14 starší žáci která by měla startovat v nadcházející sezóně pod hlavičkou ICE DRAGONS v soutěžích řízených ČSLH. Právě proto se projekt rozhodl v následujícím týdnu 25.-29.3.2019 udělat TRYOUTY které budou v pondělí (25), úterý (26), čtvrtek (28) a pátek (29) vždy od 16:30. 

"Základ týmu máme s některými hráči jsme již předběžně domluveni, oba týmy potřebujeme ještě vhodně doplnit. Přijet si zatrénovat a seznámit se s chodem akademie může prakticky kdokoli z ročníku 2005, 2006, 2007, 2008, 2009 " uvedl Lukáš Hanzák manažer projektu 

Důvod proč se projekt rozšiřuje o kategorii starších žáků, uvedl Jaromír Pytlík "Změnili se podmínky soutěží ELD a ELJ, navázali jsme spolupráci s Duklou Jihlava, jsem rád, že máme bohatou zkušenost se staršími hráči, praxe ukazuje, že správné návyky musí hráči získávat v žákovském věku, pak je již pozdě. Věřím, že hráči se správným základem budou mít ještě větší šanci se uplatnit ve vrcholovém hokeji."

Na trénink nemusíte být přihlášen, stačí přijet a pro nové zájemce je ZDARMA.

Wednesday, 20 March 2019,

Pytlík si podle trenéra Johna Deana v Kanadě rychle zvyká!

Stejný juniorský tým, ve kterém v minulosti působily hvězdy kanadského hokeje Wayne Gretzky, Paul Coffey, Joe Thornton, John Vanbiesbrouck nebo Ron Francis si v CHL IMPORT draftu 2018 vybral talentovaného hokejového útočníka Jaromíra Pytlíka. Již po měsíci v nejvyšší kanadské juniorské soutěži vstřelil teprve sedmnáctiletý mladík svůj první hattrick v OHL a za posledních 18 utkání si připsal 17 kanadských bodů za 11 branek a 6 přihrávek. Podle trenéra Deana rychle přivykl kanadskému hokeji.

„Jsem rád za tu možnost, v několika posledních utkáních se cítím velmi dobře a jsem celkově jistější. Hraje se mi den ode dne lépe. Je to začátek, jsem tu něco přes měsíc, vím, že je přede mnou dlouhá cesta.“ řekl hráč  v rozhovoru na konci února 

V žákovských kategoriích hrál Pytlík v Jindřichově Hradci a poté působil v dorosteneckých kategoriích i mužích Žďáru nad Sázavou. Poslední dvě sezony nastupoval v nejvyšší domácí seniorské soutěži v dresu HC Vítkovice Ridera , v lednu zamířil z české extraligy do celku Sault Ste. Marie Greyhounds (SSM), hrající Ontario Hockey League.

„Jaromír zvolil tuto cestu a my nemáme v plánu mu v tom bránit, zkusí štěstí v Kanadě, my mu přejeme jen to nejlepší a ať se mu daří.“ uvedl tehdy Jakub Petr, hlavní trenér a generální manažer Vítkovic. 

17rd21pytlik25

Generální manažer klubu SSM Kyle Raftis řekl k příchodu Jaromíra Pytlíka “Jaromír je považován za hráče světové třídy, rozhodl přijít do Soo a dále pracovat na dosažení svého dílčího cíle, kterým je vysoké umístění v NHL draftu pro rok 2020. Máme veliké štěstí, že se nám podařilo získat hráče jeho kalibru pro rozhodující část sezóny.  Jsme nadšeni, že ho můžeme zařadit do tréninkového programu Greyhounds  Sault Ste. Marie. Těšíme se na to, že se budeme podílet na jeho rozvoji a to jak na ledě, tak i mimo něj. 

„Jsem rád, že jsem se dostal do tak dobré organizace, máme náročný tréninkový program, hodně se dbá na dovednosti, snaží se hráče rozvíjet, chodím zdokonalovat i angličtinu. Venkovní utkání jdou rychle za sebou k tomu dlouhé cestování, někdy je to hodně náročné. Bydlím ve výborné rodině, vyjdou mi se vším vstříc.“ řekl Pytlík po seznámení se s tréninkovým a herním programem

Tým Greyhounds se pohybuje na čele západní konference a v jeho týmu hraje řada nadějných mladíků např. Barrett Hayton (#5 draft NHL 2018, Arizona Coyotes), dále „největší hvězda týmu“ a nejproduktivnější hráč OHL Morgan Frost (#27 draftu NHL 2017, Philadelphia Flyers), či nejproduktivnější obránce OHL Mac Hollowell (draft NHL 2018, Toronto Maple Leafs).  Hned od prvního utkání trenér John Dean zařadil Pytlíka do první řady vedle zkušeného Morgana Frosta, který se vrátil jako nejproduktivnější hráč Kanady z WJC U20 a dorazového „over -age“ hráče američana Keegana Howdeschella. Od počátku hrál dobře a měl i hodně šancí, apeloval jsem na Jaromíra, aby byl trpělivý. Věděli jsme, že je otázkou času než přivykne a začne se prosazovat.“ uvedl generální manažer Kyle Raftis pro Salut Star.

Pytlik profilovka EP1000

"Jsem rád, že hraju se zkušenými hráči, hokejově i v kabině si rozumíme, kluci mi hodně pomáhají a celkově je tu dobrá parta. Užívám si to.“ řekl Pytlík 

V posledních utkáních je Jaromír Pytlík velmi produktivní a pravidelně boduje, což oceňuje i jeho spoluhráč z formace a v současné době neproduktivnější hráč OHL Morgan Frost (109 bodů). “Jaromír je opravdu skvělým přírůstkem pro náš tým, je jasné, že je velmi talentovaným hráčem s vynikajícími dovednostmi. S jeho příchodem se náš tým celkově výkonnostně posouvá. Hru s ním si užívám a je výborným hráčem do kabiny.” řekl Frost deníku The Sault Star a upozornil také na jeden charakterový rys, který na svém českém spoluhráči obdivuje nejvíc a to je jeho pracovní morálka.

Zatím největší úspěch zaznamenal Pytlík v polovině února ve venkovním utkání se Sudbury, kdy si připsal první hattrick v OHL a přidal jednu asistenci. Stal se první hvězdou utkání i celého kola OHL. Jeho výkonů si všiml i sledovaný zámořský web SPORTSNET, který věnoval českému hráči pozornost.  Server uvedl, že mladý nadějný hokejista z Čech si rychle zvyká na hru vedle vysoko draftovaných hráčů včetně života na pro něho novém kontinentu Severní Ameriky a začíná dělat velké pokroky.  Generální manažer Raftis k tomu uvedl „Když jsme Pytlíka minulé léto vybírali na CHL Import Draftu věděli jsme, že to nebude jednoduché, když podepsal víceletý kontrakt v české extralize. Je to vynikající bruslař, má dobré fyzické parametry 189cm/87kg a má skvělé dovednosti.“

Trenér Greyhounds John Dean k nadějnému českému hráči dodal “Získává sebejistotu a zvyká si na zdejší ligu, bude z něj vynikající hráč. Je vidět, že si rychle zvyká na celý tým, nový systém a na své spoluhráče. Je silný na puku, má tah na branku a rázné zakončení. Hraje jako opravdový profesionál. Dnešní večer v Sudbury patřil jemu.”  podotkl po utkání ve kterém JP zaznamenal čtyři body a stal se první hvězdou utkání i celého kola nejvyšší kanadské juniorské ligy - OHL 

Tým  Saulth Ste. Marie Greyhounds se probojoval do závěrečného PLAY-OFF OHL 2019, které nyní strartuje. V prvním kole narazí na tým OWEN SOUND. 

6D78E805 8C30 4187 912F E5DEC3456329

HTA info, Fota SSM: Natalie Shaver, Kanada 


 

Článek čerpá ze 

https://www.sportsnet.ca/hockey/juniors/chl-notebook-byfield-among-2020-nhl-draft-eligibles-turning-heads/?fbclid=IwAR0FGUWQ7eDXFYNmfizIdIp5aEV4_iCqG312PNR6vq1uAe-jQRuKpt99Rp4

https://www.saultstar.com/sports/local-sports/hounds-pytlik-finding-his-way?fbclid=IwAR0bonLhV-15JAhVRh_UBFMJqBLAND85XH3xortICjN2iNFFOord0oYQfc4

http://soogreyhounds.com/article/pytlik-joins-greyhounds

https://www.saultstar.com/sports/local-sports/hounds-announce-pytlik-addition

Page 1 of 41

Kontakty

HOCKEY TALENT ACADEMY
Lipolec 14, 380 01 Dačice
Česká republika

Mobil: +420 702 131 647 - informace

Mobil: +420 775 559 055 - sportovní trénink