neděle, 25 únor 2024

Martin HAŠ

neděle, 25 únor 2024

Daniel POIZL

neděle, 25 únor 2024

Filip ŠIMEK

neděle, 25 únor 2024

Jakub KÖVER

V hokeji je mnohdy důležitější než rivalita mezi týmy jejich vzájemná kooperace. Hokej prochází těžkou dobou, je neoddiskutovatelným faktem, že hráči klubů a rodiče si zajišťují nadstavbu sami, jezdí s různými výběry po celé Evropě, trénují v různých projektech, nacestují spoustu kilometrů, mnohdy se to kříží s klubovými povinnostmi. Rozhodli jsme se tomu pomoci, důkazem toho je snaha o vzájemnou spolupráci mezi naší celoroční akademií ICE DRAGONS a kluby v regionu Vysočina jako jsou HC Dukla Jihlava, BK Havlíčkův Brod, SKLH Žďár nad Sázavou, HS Třebíč a Rytíři z Telče. Samozřejmě rádi uvítáme i další kluby, jsme si moc dobře vědomi faktu, že šikovní hráči dost často pocházejí z malých klubů.

logo_ID_academy.png„Oslovili jsme výše uvedené kluby s nabídkou ke spolupráci, a jsem velice rád, že se k tomu oslovené kluby staví pozitivně. Většina šikovných hráčů z klubů se účastní nějaké nadstavby, vyhledávají ji. Mnohdy hodně cestují, hrají za týmy z druhé strany republiky, dokonce i za zahraniční, třeba slovenské. Naopak někteří tu možnost vůbec nemají, věřím, že když ji budou mít, může jim to výrazně pomoci. Právě proto jsme se rozhodli vytvořit tento unikátní projekt, který pomůže hokeji na Vysočině. Funguje to v jiných sportech, proč by to nemělo fungovat v hokeji? Chtěli bychom, aby se na projektu podíleli i trenéři spolupracujících klubů. Věřím, že projekt bude výborně fungovat a kluby propojovat. První dobré zkušenosti již máme z loňské sezóny, kdy jsme s kluby na Vysočině již spolupracovali, a to nejen v rámci CCM ligy, DTS, ale i turnajů. Nyní tomu dáme ostřejší rysy a atraktivní formát. Chceme začít co nejdříve, v době, kdy kluby nemají led bychom s výběrem pracovali intenzivněji, v sezóně už méně, třeba jen jednou za měsíc. Uvidíme, zda se časem pro takový projekt najde financování,” uvedl k připravovanému projektu hlavní trenér akademie ID Jaromír Pytlík.

wtt logo 2022Snahou je vytvořit nadstavby pro vybrané talentované hráče ročníků narození 2013, 2012, 2011 a 2010, kteří se budou moci účastnit pravidelných tréninků jednotlivých výběrů. Zmíněná nadstavba bude cílit na nejtalentovanější hokejisty a hokejistky regionu, kteří se budou pravidelně účastnit společného tréninku, jenž bude probíhat na zimním stadionu v Telči. Tréninkové jednotky budou probíhat ročníkově odděleně a budou se skládat z tréninku OFF-ICE a tréninku na ledě pod vedením trenérů akademie. Do programu budou přizváni i specialisté na jednotlivé dovednosti největšího mládežnického projektu Hockey Talent Academy. Cílem této spolupráce není jen poskytnutí kvalitního tréninku pro vybranou skupinu hráčů, ale také postupné tvoření týmů do výběrových utkání, soutěží a turnajů jako jsou World Talent Tournament, Christmas Hockey Series, Summer Talent Cup nebo do výběrové ligy Top 8 Hockey League. Na těchto akcích jsou týmy konfrontovány s evropskými výběry a hráči tak získají nejen herní nadstavbu, ale především velmi kvalitní konfrontaci i se zahraničními týmy. Specializované tréninkové jednotky budou spolufinancovat výše uvedené projekty, částí se budou podílet i rodiče. Výběry budou nastupovat pod hlavičkou ICE DRAGONS. 

foto ID U14

Celoroční akademie ICE DRAGONS v sezóně 2022/23

Tradiční dubnové WTT samozřejmě nemohlo v programu turnajů chybět a přidá svůj další ročník po posledním velkém úspěchu s účastí 96 týmů! Turnaj se opět uskuteční v osmi kategoriích a konat se bude od 5.-30.4.2024. Ve všech kategoriích (mimo minihokeje) je turnaj rozšířen na 16 týmů s atraktivním systémem PLAY-OFF, který je sestaven tak, aby zaručil všem stejný minimální počet zápasů, ty nejúspěšnější týmy se však dostanou k dalším utkáním právě ve vyřazovacích bojích. Zúčastnit se ho budou moci postupně týmy s hráči ročníku 2016-2009, které budou přihlášeny do náležitých termínů turnaje. Kategorie nejmladší, tedy týmy s ročníky 2016 a 2015, se odehrají na malé hřiště, od ročníku 2014 už se bude hrát standartně. Z důvodu velkého zájmu jsme se pro následující roky rozhodli zavést systém KVALIFIKACE, kdy budou mít jistotu účasti týmy, které se v konkrétní kategorii umístily v předchozím WTT 2023 v první polovině včetně. Rezervované místo mají do 31.7.2023, do tohoto termínu je nutné svou rezervaci potvrdit na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Ostatní celky budou muset na potvrzení přijetí na turnaj počkat. Celý turnaj bude obohacen o spoustu novinek, které tady v mládežnickém hokeji ještě nebyly a společně znovu vytvoří jeden z největších a nejatraktivnějších turnajů v Evropě!

WTT 22

Projekt Hockey Talent Academy představuje po loňském úspěšném startu druhý ročník turnaje Christmas Hockey Series (CHS), který bude opět ozdobou vánočních svátků na konci roku 2023! Pohádková Telč se zase jednou stane domovem mládežnického turnaje, ve kterém talentovaní hokejisté zabojují o jedinečné trofeje a pokusí se si sami nadělit dárek ještě před Štědrým dnem. Bojovat se bude ve dvou kategoriích (hráči narozeni ročníku 2012 a mladší, druhá kategorie pro hráče ročníků 2010 a mladší) a každá z nich zabere dva hrací dny. První z nich pokryjí zápasy základních skupin, druhé dny pak přinesou duely play-off a souboje o medaile. To a mnohem více Vám nabídne vánoční turnaj CHS!

Je dobojováno, WTT 2023 je za námi. Tituly za všechny kategorie jsou rozdány, dvacetidenní hokejový maraton v Telči dospěl ke svému závěru. Téměř tisíc pět set mladých a talentovaných hokejistů během posledních třech týdnů navštívilo pohádkovou Telč a zúčastnilo se mládežnického šampionátu World Talent Tournament 2023. V krátkém intervalu bylo k vidění obrovské množství hráčů, od osmiletých až po ty patnáctileté. Turnaje se zúčastnily nejen zahraniční výběry z různých evropských zemí, ale také přední české výběry. Kvalita jednotlivých kategorií byla doslova dechberoucí a nedá se s klubovou scénou vůbec porovnávat. Kouzelná atmosféra tohoto hokejového svátku, která panovala v Telči čiší z nejedné fotografie jednoho z nejlepších sportovních fotografů Petra Frýby. 

zahajeni WTT

Atmosféra při slavnostním zahájení, hala se zahalila do modré...

Hokejový svátek v Telči ovládly výběry…

Když jsme na konci roku 2022 vydali prohlášení o rozšíření turnaje, ve kterém nakonec startovalo 96 výběrových týmů, ve snaze vytvořit mládežnický turnaj, který by se mohl stát jedním z nejatraktivnějších na světě, bylo to možná troufalé. Snili jsme, přesvědčovali, věřili, a půl roku usilovně pracovali. Spoustu věcí, které jsme představili, jsme dlouho vyvíjeli, testovali. Než vznikne něco velkého, je za tím spoustu času a práce, mnoho věcí se také hned napoprvé nepovede. Když vyjde výsledek, vypadá to velice jednoduše, avšak za každou nakonec povedenou věcí je ohromné úsilí. Úsilí týmu a lidí, kterých si nesmírně vážím, lidí, kteří hokej milují. A tak musím říci, že za 10 let, co pořádáme WTT, jsme se nikdy tak usilovně nepřipravovali. Jsem rád, že náš společný sen se stal realitou.

wtt hriste

WTT SKILLS COMPETITION byly asi nejvíce sledované a czechicehockey.tv je přenášela ZDARMA

Novinky na turnaji

komentatorCzech Ice Hockey TV, Onlajny

Letošní ročník mládežnického hokejového turnaje World Talent Tournament 2023 přinesl spoustu exkluzivních novinek, které ve spojení s 96 startujícími týmy udělaly z WTT nejen jeden z největších, ale jednoznačně jeden z nejatraktivnějších turnajů! Obrovskou novinkou turnaje se stala navázaná spolupráce se streamovací službou Czech Ice Hockey TV, která ve svém programu vysílala všechna utkání turnaje. Souboje o medaile byly doplněny o LIVE komentář, kterému předcházely rozhovory s hlavními trenéry jednotlivých týmů. Během turnaje si fanoušci užili živé vstupy a rozhovory s exkluzivními hosty, kteří se na turnaji objevili. S vysíláním celého turnaje je spojena rovněž návaznost na firmu eSports.cz, která pro všechna turnajová utkání zajistila hokejové zápisy, dle kterých bylo možné sledovat LIVE výsledky na stránce Onlajny.com, kde byla pro turnaj WTT 2023 vytvořena samostatná kategorie!

Hokejové kartyHokejové karty FX CARDS

Projekt Hockey Talent Academy přinesl v rámci svého turnaje World Talent Tournament 2023 jedinečnou možnost vlastních hokejových karet - FX CARDS! Během turnaje měl každý hráč příležitost si nechat zhotovit počet karet dle nabízených balíčků. O hokejové karty byl obrovský zájem, tento originální produkt výborně posloužil jako dárek či památka na jeden z největších evropských turnajů roku 2023! Pořadatelé turnaje WTT 2023 zajistili tuto možnost pro všechny hráče turnaje díky spolupráci s předním českým sportovním fotografem, jenž se proslavil mimo jiné také fotkami ze zámořské NHL. Fakt, že fotografie připravoval přímo v Telči po dobu turnaje právě Petr Frýba, potvrdilo exkluzivitu tohoto turnaje a přesvědčení, že kartičky jsou opravdu jedinečné. 

Kvalitní turnaje vyhrává tým, ne jednotlivci!
 
Ročníkový turnaj s 16 týmy byl "trefou do černého" a byl ozdobou letošní série turnajů WTT. Možná škoda, že se to nepovedlo u všech kategorií, ta atmosféra byla úžasná. Budeme se snažit ještě více přemýšlet o harmonogramech zápasů, aby týmy hrály s vyšší četností a nemusely na stadionu trávit tolik času. Zároveň nechceme, aby náš turnaj byl o “pozlátku”, chceme, aby byl o kvalitním hokeji. Musím říci, že jsem byl atmosférou nadšen, zejména pak při dovednostních soutěžích. Bylo to pro mne zatím nejvíce, co jsem kdy v mládežnickém hokeji zažil. Výborní trenéři, zapálení rodiče, vynikající hráči. Musím říci, že některé týmy vedou kvalifikovaní a šikovní trenéři, to je velká změna, ke které jsme přispěli bodem, že tým musí vést trenér s oficiální licencí. Věřím, že to časem pochopí více týmů, rodičů, lidí, nepůjdou proti, ubyde “hejtrů”, pocházejících většinou z neúpěšných týmů, a naopak přiloží ruku “k dílu”. Ta kvalita turnaje je vidět na každém kroku a věřím, že bude ještě vyšší. Krásná atmosféra, šikovní hráči, spousta diváků, napínavé a zajímavé zápasy. Napíšu něco, co se možná nebude tolik líbit, ale musím říci, že tento turnaj jednoznačně ukázal, že být “ustřelený” (nemám to slovo rád, ale dost ho všude slyším) v klubu, tak na takovémhle kvalitním turnaji to vůbec nic neznamená, naopak projeví se i sebemenší slabina, byť na jednom jediném postu. Na takovém turnaji můžete hrát v klidu svůj ročník a mají toho všichni výborní hráči až kam. Druhá věc, kterou bych od toho neodděloval, je fakt, že pokud hraju pouze sám, neumím přihrát, kombinovat a dobře se ve hře rozhodovat, už to nestačí na WTT ani v nejmladších kategoriích. Tak jak jsem použil v nadpisu kvalitní turnaje vyhrává tým, ne jednotlivci. A tak jsem zažil společně s Vámi turnaj, který jsem nikdy ve své trenérské kariéře nezažil.
 
99DF6DD9 E765 44E3 925F 3409C07A6214
 
Rozhodčí, trenérská výzva, dodatečné tresty
 
IMG 7335
Právě v této oblasti jsme udělali asi nejvíce práce a nejen výběrem rozhodčích, ale celkovým přístupem. Všímáme si, kdo vede jednotlivé týmy, sázka na licencované trenéry byla správná, a tak komunikace s týmy až na drobné, spíše rodičovské výjimky, byla bezchybná a věcná a to i při sporných momentech, které většinou vyřešila trenérská výzva a video. Ujalo se i prošetření nepřiměřených zákroků, faulů disciplinární komisí WTT a udělování dodatečných trestů, na které máme spoustu pozitivních ohlasů. Musím pochválit i trenéry jednotlivých výběrů, neměli jsme s přijetím dodatečného trestu jediný problém! Právě tato skutečnost turnaj ve starších kategoriích vždy zklidnila. Určitě v tom budeme pokračovat.
 
Přihlášení na turnaje, týmy
 
71f58cb9 335c 42eb adab 9ea1b06c06abNašim zájmem je, aby na našich akcích, turnajích startovali co nejkvalitnější týmy a to po všech stránkách. Chceme spolupracovat s týmy, které mají dobré vedení, vystupování, chování a budou přispívat ke kvalitě námi pořádaných turnajů, to platí pro hráče i rodiče. Vyhrazujeme si právo odmítnout jakýkoli tým, který má s výše uvedenými atributy problém, či se jinak negativně projevuje či vymezuje proti pořadatelskému projektu. Rozhodli jsme se dát jistotu a garanci účasti na WTT 2024 první polovině týmů z jednotlivých kategorií, přednostně je obsadíme do 31.7.2023. Přednost mají projekty startující ve více kategoriích. Ostatní zájemci se samozřejmě mohou přihlásit. O jejich zařazení se rozhodne nejpozději do konce roku. V srpnu a prosinci pořádáme další krásné turnaje Summer Talent Cup, který může být vstupní branou do nové sezóny a o Vánocích na Vás čeká v kouzelné atmosféře pořádaný Christmas Hockey Series, těšíme se na Vás!
 
Termíny připravovaných turnajů
 
logo summer talent cupZvolit správný termín včetně kategorií je základním předpokladem úspěšného turnaje, a proto dáváme kategoriím a termínům velkou pozornost. Summer Talent Cup je na konci srpna a může být využit jako přípravný turnaj pro novou sezónu. O Vánocích není moc prostoru, termín je daný, přesto minulý ročník ukázal, jak krásný turnaj lze v předvánočním čase zorganizovat. O termínech World Talent Tournament 2024 jsme hodně přemýšleli, jsme si vědomi faktu, že se jedná o jeden z nejkvalitnějších mládežnických turnajů vůbec. Bonusem termínů je, že v každé kategorii je alespoň jeden víkendový den, což zvýší návštěvnost turnaje a získáme tak po dvou kategoriích den volna, pro regeneraci pořadatelů, komplexní úklid haly, ale i tolik potřebnou údžbu ledu.   


jp trophy

Termíny dalších turnajů

SUMMER TALENT CUP 2023

U8 - 2016 / 11.-12.8.2023, minihokej - max. 16 týmů

U9 - 2015 / 13.-14.8.2023, minihokej - max. 16 týmů

U10 - 2014 / 18.-19.8.2023 - max. 10 týmů

U12 - 2012-13 / 20.-21.8.2023 - max. 10 týmů

U14 - 2010-11 / 26.-27.8.2023 - max. 10 týmů

Přihlášení na turnaj STC 2023 na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.tel:+420 774 724 243

 

CHRISTMAS HOCKEY SERIES 2023

U12 - 2012-13 / 19.-20.12.2023 - max. 10 týmů

U14 - 2010-11 / 21.-22.12.2023 - max. 10 týmů

Přihlášení na turnaj CHS 2023 na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel:+420 774 724 243

 

WORLD TALENT TOURNAMENT 2024

U8 - 2016 / 5.-6.4.2024 / 2 dny, minihokej 3/3

wtt logoU9 - 2015 / 7.-8.4.2024 / 2 dny, minihokej 3/3

U10 - 2014 / 11.-13.4.2024 / 3 dny

U11 - 2013 / 14.-16.4.2024 / 3 dny

U12 - 2012 / 18.-20.4.2024 / 3 dny

U13 - 2011 / 21.-23.4.2024 / 3 dny

U14 - 2010 / 25.-27.4.2024 / 3 dny

U15 - 2009 / 28.-30.4.2024 / 3 dny

Přihlášení na turnaj WTT 2024, rezervované místo do 31.7.2023 mají všechny týmy, které se na WTT 2023 umístily do poloviny celkového pořadí včetně! Do této doby se musí týmy s rezervací přihlásit na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel:+420 774 724 243

Poděkování

Chtěl bych poděkovat všem, kteří na tomto velkém projektu pracovali, bez Vás všech si to vůbec nedovedu představit. Nikdy v životě jsem se nepodílel na ničem větším. Když vidím s čím přicházíte hned po turnaji, je mi úplně jasné, jak budou vypadat naše další akce. Moc se na to těším a jsem si jist, že mám ten nejlepší tým, dáváte mi tolik sil, že je mám na rozdávání...

Moc díky!

PODPISJP

Strana 1 z 102

Kontakty

HOCKEY TALENT ACADEMY
Lipolec 14, 380 01 Dačice
Česká republika

Mobil: +420 702 131 647 - informace

Mobil: +420 775 559 055 - sportovní trénink