Nečas v NHL válí, aneb složitá doba COVIDOvá !

Všichni okolo hokeje procházíme asi nejtěžším obdobím které jsme si ani neuměli představit a znali je tak možná z "hororových" filmů - výsledkem jsou zrušené soutěže, znemožnění tréninku, přípravy, s návratem v nedohlednu...

SARS CoV 2 without backgroundTěžká doba COVIDová :-( Jsme z toho nešťastní, zhroutil se nám hokejový svět, který tak milujeme.Se spoustou věcí nesouhlasíme, můžeme k němu mít výhrady, mrzí nás opatření a omezení sportu, ale v době kdy spousta lidí bojuje o život, umírá, nám přijde nepatřičné abychom obcházeli nařízení, porušovali zákazy a hledali cestu jak obejít daná pravidla. Proto se naše programy zastavily nejen v České republice, ale i zahraničí. Pečlivě sledujeme situaci, vyhlížíme rozvolnění a jakmile k nim dojde, nasadíme ten nejintenzivnější program, jaký kdy v historii HTA byl. Jsme připraveni Vám pomoci a osobně věřím, že společně vše zvládneme a doženeme. 

Mistrovství světa ukáže vždy cestu
 

Vždy po WJC se ozývá spousta kritiků, kteří ví zaručeně jak se to mělo udělat, většinou už pozapomínají na to, že “když u toho byli”, moc pro to tehdy neudělali, dnes kritizují. Žehráme, že není materiál - “jaký jsme si ho udělali, tak takový ho máme!”, i to jsem řekl pro MF DNES. Prvně musíme upravit systém, vytvořit konkurenční prostředí, upravit soutěže, efektivně trénovat a pak budeme vychovávat hráče jak na běžícím páse. Teprve potom můžeme mít týmový úspěch. Stodvacetibodový vítěz kanadského bodování OHL Marco Rossi by o tom mohl vyprávět, MS je o systému výchovy, kvalitě týmu na všech postech a moc toho nevypovídá o jednom výjimečném jedinci. To nejlepší týmy splňují dokonale avšak i MS ukázalo, že vychovat výjimečného hráče mohou i týmy druhého sledu. Příkladem budiž třeba němec Tim Stutzle nebo zmiňovaný rakušan Rossi. Stutzle je hned od počátku pro NHL přínosem a přál bych mu cenu pro nováčka sezóny, má dobře našlápnuto. Na MS jsem měl v českém týmu 3 odchovance které jsem vedl od žáků v Jindřichově Hradci, ale i spoustu kluků které pravidelně trénuji, nejen v týmu českém, ale i slovenském, rakouském či německém. Možná i to je jeden z bodů proč v projektu dobře víme, na co se zaměřit.

Martin Nečas 915 hodin tréninku a jeho progres

0245C225 38A8 4F21 94B7 C59D2A109CB2Tato náročná doba moc pozitiv pro sport nemá, ale jedno přece jen. “Díky” této divné době jsem s Martinem Nečasem trávil asi nejvíce tréninkového času. Je zajímavé, že co se týče intenzity, tak asi úplně nejvíce v historii naší spolupráce, soutěže byly přerušeny, najednou bylo na vše dost času. Možná se budete divit, ale usilovně jsme pracovali na pohybu, dovednosti kterou Martin vyniká. Je známo, že Martin je výborným bruslařem v obloucích a některé jeho branky v NHL byly i díky tomu doslova dechberoucí. Možná i proto jsme se zaměřili na jinou část a to na přímou jízdu, akceleraci z místa, z pomalého dvouoporového bruslení, explozivitu v rozích, reakci. Velmi intenzivně jsme pracovali nejen na ledě, ale i v rámci OFF-ICE, kde jsme měli možnost využít těch nejmodernějších pomůcek pro zvýšení efektivity bruslení a celkového pohybu. Pravidelné testování potvdilo, že se nám podařilo všechny aspekty výrazně posunout a na jeho hře je to vidět, za to jsem velmi rád. Trénuji plno kluků z nejvyšších soutěží a někteří z nich si myslí, že když k nám přijedou na čtyři dny, uděláme z nich špičkové bruslaře. Je třeba pochopit, že třeba Martin Nečas se k bruslařskému stylu propracovával 12 let a stále nejsme u konce. Martin u nás odtrénoval 915 hodin a pořád jsem si říkal jestli to bude na tu NHL dobrý, no a pak přijde den, kdy si řeknete, je to dobrý a hodně dobrý. Jeho úspěch přinesl do mé práce klid, je pro mě zároveň i motorem který žene mé myšlenky vpřed, posouvá celý náš projekt dále a propojuje ho s nejlepší ligou na světě, za to mu patří velký dík. Dá se ale udělat hodně i za daleko kratší dobu, třeba s Radimem Zohornou se kterým dělám již čtvrtým rokem. Moc dobře si pamatuji když přijel poprvé z Třebíče téměř dvoumetrový a více jak 100 kilový dlouhán a my začínali pracovat na progresu. Byť začátky nebyly jednoduché, už tehdy jsem viděl obrovský potenciál pracovitého kluka, který naslouchá, chce, posouvá své limity.... a tak postupem času se zlepšil dovednostně, zkoušel extraligu, zabydlel se v ní, letos z ní vyčníval, dostal smlouvuv NHL a postoupil na další schod, nabral směr Pittsburgh. Škoda, že jsme se nepoznali dřív, protože “práce” na dvoumetrovém a stokilovém dlouhánovi je možná i více vidět, dnes je z něj rychlík , který jezdí akceleraci za 2,91 a je hráčem jehož přímá jízda je výkladní skříní našeho bruslařského programu. Včera poprvé nastoupil v nejslavnější hokejové lize světa a hned skóroval, překvapil bruslením, takové příběhy mám rád... Je před náma ještě spousta práce, nevím jak bude tahle “pohádka” pokračovat, ale jedno vím jistě, taková práce mě baví, ten kluk pro to udělá všechno a my taky a takhle bych mohl pokračovat.

Bruslení - naše "výkladní skříň" 
 
BF2B8FB0 9992 4EFA BAAD CB8B3DB4AD17Ovlivněn dovednostní soutěží HTA TEST camp 2020 a zkušenostmi s profesionály dnes vím, že pro hráče je nejdůležitějším prvkem tréninku komplexní bruslařský tréninkový program. Je s podivem kolik hráčů s podporou rodičů, usilovně pracuje na bruslení, chcete li pohybu s různou intenzitou v podobě speciálního campu jednou za rok, výuky jednou za měsíc, individuálů jednou za týden, nebo dokonce denně, ale bohužel kluky kteří pěkně bruslí bych zatím spočítal na prstech jedné ruky... Nespokojte se s dobrým pocitem, že děláte něco navíc, chtějte slyšet a vidět fakta. Testování se vyhýbáme, pokud nás někdo upozorní na chybu nebereme to jako možnost zlepšit se, jsme rozladěni, reagujeme podrážděně, žijeme v bublině, že jsme dokonalí... Nebereme konstruktivní kritiku. Vyžadujeme pozitivní zpětnou vazbu i tam kde to není na místě. To není cesta, ale mýtus! Testuje se všude v NHL, AHL, OHL, USHL i dalších soutěžích, jen u nás moc ne. Většinou do jednoduchého rychlostního bruslařského testu zamotáme herní myšlení, přehled ve hře, jen aby se nepoznalo, že to neumíme naučit. Česká mentalita. Je to jednoduché, buď na to bruslařsky máte a jste rychlí nebo ne! Platíme si krasobruslařku a ještě osobního trenéra na bruslení, chodíme bruslit navíc, na skatemil, skáčeme, klekáme, děláme pro to vše, tak jak je možné, že nemáme kýžený výsledek? Respektujme věkové zákonitosti, je jasné, že vše má svůj vývoj, ale zkusme se zamyslet, možná i proto jsem na FB okomentoval videa bruslení hráčů NHL Barzala a McDavida které se líbila, 83x sdílení, přes 6.400 shlédnutí za pár dní, věřím, že lépe pochopíte naši filozofii, Vás to baví a mě také. Abych jen tak "nepovídal" dám zase jeden konkrétní případ, ten hráč se jmenuje Martin Haš, hrál ve Finsku, začali jsme spolu letos intenzivně pracovat - zlepšení v akceleraci, kdy měl na začátku problém a nemohl se dostat pod 3,00sec nyní jezdí 2,77sec, to je pro mě takový malý zázrak. Posunuli jsme hodně hráčů, ale aby to někdo udělal za dva měsíce, to dlouho nepamatuji.   
 21Zak00010 banner kempy 2021 CZ prihlaska
 
edge workKdo by v dnešní době nechtěl výborně bruslit? Vždyť úroveň bruslařských dovedností je vedle “hockey sense” nejčastějším limitujícím faktorem v dnešním hokeji. Doba kdy stačila pouze výborná přímá jízda je pryč a rozhoduje spíše komplexnost. Když chcete komplexnost, tak se musíte dlouhodobě zdokonalovat v programu, kde vše do sebe přesně zapadá, od cíleně rozvíjené kondiční schopnosti, precizní techniky, rozvoje bruslařských dovedností ve všech směrech, jejich kombinace s dalšími dovednostmi (vedením kotouče, střelbou, herními kombinacemi či osobními souboji) a jejich zasazení do herních situací až po transfer pohybu do hry samotné. Právě proto je součástí naší nabídky celoroční bruslařský program pro všechny a na ledě! Pořád na něm pracujeme a měníme ho, současný hokej si to žádá. Můžete dělat krasobruslařský trénink, skatemil, skákat, klekat, posilovat, ale bez správného vedení těžko docílíte skvělého bruslení. Právě proto budeme akcentovat ve výukách právě bruslení. Jsem si jist, že spousta z Vás si je toho faktu vědoma a proto je výuka HTA THE BEST TECHNIQUE SKATING dlouhodobě jednou z nejnavštěvovanějších. Za dva víkendové bruslařské campy v roce 2020 prošlo výukou 180 hráčů toho budiž důkazem. Miluji tu ranní atmosféru, když přijdete na zimák a čeká Vás přes 100 hráčů, jejich rodičů, skvělá parta trenérů, kdy je našim cílem nadchnout, ukázat cestu, naučit... Dostávám se k tomu nejdůležitějšímu - naučit a to je o trenérech.
 

Trenéři jsou tím, čím se chceme odlišovat

necas pytlik1500Hledám cestu kudy ještě nikdo nešel... je jedna z vět, kterou jsem kdysi použil ke specifikaci mého přístupu k tréninku a proč? Dělat to jinak, originálně, lépe, efektivněji, změnit uvažování, změnit přístup, vdechnout život novým věcem, dávat je “do oběhu”, složit mozaiku s vidinou lepšího výsledku, podělit se, pomoci co nejvíce hráčům, to jsem vždy chtěl, to mě naplňuje, to je můj život, to je HTA! Nezaměřuji se na to kdo, ale spíše jak? Není to ale jednoduché...  Naším programem prošlo spousta trenérů, kteří se snažili po hráčské kariéře v našem projektu naplňovat mou filozofii tréninku. Vím, že jsem svou činností “založil” plno škol, projektů, otevřel oči plno lidem z kterých jsou dnes majitelé firem, šéftrenéři, vedoucí trenéři, majitelé konkurenčních škol kteří mi mnohdy třeba nemohou přijít na jméno a už na pomoc dávno zapoměli. Vezmou vaše věci, tváří se, že je vymysleli, nabízí je, angažovali je firmy kam já jsem se nedostal. Asi to k tomu patří, zvykl jsem si. Touha to stále posouvat vpřed a být následován je asi silnější, chci vidět tu sílu myšlenky žít, nutí mě to jít vpřed a rychleji, nevím. Vlastně i mě v tom pomáhá řada odborníků, jsem za to rád. A tak to budu dělat dál a věřím, že to věci prospěje. Možná jste si všimli, že řada dovednostních trenérů kteří přišli v poslední době jsou mladší trenéři - hráči z nejvyšších světových soutěží které jsem trénoval odmala. Mají jednu společnou věc, kterou jsem do projektu dostal, mají výborné dovednosti přesně tak jaké jsou v současné době nutností. To beru jako trefu do černého a budu v tom určitě pokračovat. Nevím jestli stále buduji nejlepší evropský trenérský tým, nebo ho již nějakou dobu mám, asi je to jedno. I v uplynulém roce jsme vnesli do trenérského týmu zkušenost, podařilo se nám získat trenéry s bohatou hráčskou minulostí které odvádějí výbornou práci. Velkým posunem je  i pravidelné zařazování zkušených hlavních evropských trenérů. Získali jsme tax mix odbornosti, herní zkušenosti, dovedností, dravého mládí, rychlosti. Děkuji všem kteří se na programech podílejí nejen na ledě, ale i mimo led, bez Vás by to nešlo. 

Program pro profesionály JP PRO - trefa do černého
 
00DA8F83 E32A 44D7 92C3 FCE895343552Za 14 let co pracuji jako trenér, jsem udělal spoustu akcí, tisíce tréninků, stovky campů, přistupuji ke všem stejně pečlivě. Letos jsem pochopil, že i v těžké době lze najít příležitost, doba COVIDu mi dala možnost být poměrně dlouhu dobu s profesionály z NHL, KHL, klukama z české extraligy a mladíky z nejlepší juniorské ligy světa - CHL jejichž kariéra teprve nabírá na obrátkách. Měl jsem čas poznat, co to chce, co komu chybí, jakým směrem jít, aby to mělo šanci, povedlo se to, prostě trenérsky to posunout výše.  Povedla se i akce pro agenturu GMG Hockey , ne proto, že bych to dělal jinak, ale pracovat s 30 talentovanými hráči kteří patří vesměs do mládežnických reprezentací, to se jen tak někomu nepoštěstí. Děkuji, že mě ano, prostě taková práce mě baví... Poděkování patří všem, kteří se na akcích podílejí. 
 

 

Speed Hockey League - kvalitní hra která tu chybí
 
shlutkání mezi hráči jako součást výuk se hraje již od roku 2010, byla to myšlenka která dala programu přidanou hodnotu, najednou vidíte hráče hrát, můžete o nich jinak přemýšlet. Punc náboje tomu dal i první DRAFT který proběhl v roce 2011. Moc dobře si pamatuji jak se zvedla úroveň SHL když jsme poprvé zařadili DRAFT SHL. Vyrostly na něm tváře projektu Martin Nečas, Jaromír Pytlík a spoustu dalších... Letos jsme ho vrátili na scénu, dodá trenérům, hráčům, rodičům i divákům nový impuls do hokejového života. Vždycky jsem si myslel, že už to nelze posunout výše, mýlil jsem se, LZE! Stačí jen poslouchat hlas svého srdce a možná jsem měl některá rozhodnutí udělat dříve! Stejně tak LIVE přenos z utkání pomohl zápasový systém zatraktivnit.
 
Pětikamerový systém s obrazovkami v šatnách nám dává dokonalý přehled
 
Díky nové technologii kamer mohu vidět každou sekundu tréninku, hned z několika pohledů a díky přiblížení pak každého hráče, prostě každý detail tréninku včetně zvuku a to s jediným cílem - posunout efektivitu tréninku. Možná by jste ani nevěřili kolik práce je za úspěšnou výukou, ale když to milujete, je to hračka.
 
Město Telč - hokejový ráj, krásné zázemí, moderní sportoviště
 

mapa telc

hriste SOS 1500Velkou výhodou pro všechny, kteří milují hokej, je fakt , že v Telči jsou špičkové podmínky pro sport a to zejména zásluhou moderních sportovišť. Nový zimní stadion který sami provozujeme, doplňuje víceúčelové hřiště za halou a v neposlední řadě moderní funkční prosilovna na akademii vybavená speciálními tréninkovými pomůckami pro hokej. V nedávné době vyrostl v blízkosti školy moderní sportovní areál s umělou trávou, stickhandlingovou plochou, hokejovou střelnicí až po sektory atletiky či víceúčelová hřiště. Prostě prostředí jenž je snem kazdého hokejisty - hokejový ráj.

Celoroční akademie ICE DRAGONS Telč

ICE DRAGONS NEW EYEI díky těmto skutečnostem vznikla v létě v roce 2018 celoroční akademie ICE DRAGONS TELČ která je určena pro hráče ve věku 10 – 15 let. Akademie poskytuje hráčům špičkové podmínky pro svůj hokejový a osobní rozvoj vše v návaznosti na místní školy. Naše akademie spolupracuje s místní Základní školou Masarykova a s místním víceletým gymnáziem. Díky této spolupráci naše tréninky navazují bezprostředně na školu a hráč nezamešká školu ani trénink. Hráči se účastní soutěží mladších, starších žáků a nově mladšího dorostu. Cílem projektu je zlepšit mladé hráče dovednostně, herně, ale i kondičně a připravit je na přechod do dorosteneckých kategorií. Jsme si jisti, že je v České republice spousta dobrých hráčů, avšak chybí jim špičkové podmínky a konkurenční prostředí, aby mohli ukázat své opravdové možnosti! Na chodu akademie se podílí řada špičkových odborníků v oblasti dovednostní výuky, kondiční přípravy, videorozborů a stravovaní. Akademie má špičkový tréninkový plán blížící se plánu profesionálních hokejistů. V týdnu hráči absolvují 6 tréninků na ledě, 1 trénink v posilovně, 2 zápasy a trénink zaměřený na protažení a kompenzační cvičení. Samozřejmostí je před každým tréninkem či zápasem WARM UP pod dohledem kondičního trenéra. Hráči mají k dispozici odbornou péči v oblasti stravování pod dohledem RNDr. Pavla Suchánka, který je odborník na sportovní výživu, díky jeho projektům mají hráči k dispozici doplňky stravy. Pravidelně s hráči pracujeme i na mentální stránce ve spolupráci se Sportmind.  .

 Hosté hlavních campů
 
Vždy když přijde mezi hráče na campu nějaký profesionál, vnese to do tréninku zvláštní atmosféru. Dělal jsem to vždycky a jsem rád, že naši hosté z NHL a  nejvyšších soutěží se zapojují přímo do tréninku a cvičení. Letos byli hosty Martin Nečas, Radim Zohorna, Jakub Zbořil, Jaromír Pytlík, Adam Zbořil, Martin Haš, Šimon Kubíček, Daniel Poizl a další.  Hráči se zapojují přímo do cvičení, Fotka či podpis jsou vítaným bonusem.
 
Specializovaná OFF -ICE
 
JIž letos jsme přinesli překvapení v podobě nové funční posilovny pro specifickou hokejovou OFF-ICE. Všem hráčům jsme dali péči jakou má u nás například hráč NHL Martin Nečas a jak napsal jeden prestižní zámořský deník i díky ní "po ledě doslova létá". Každý kdo se trenérsky vzdělává, slyší během poměrně krátkého času od těch nejpovolanějších mnoho tréninkových doporučení a to mnohdy značně protichůdných: jednou běhat, jindy zase jezdit na kole, nebo pro změnu vůbec neběhat. A když už běhat tak pouze krátké tratě nebo testovat a rozdělovat hráče podle toho kdo zaběhne patnáctistovku pod pět minut, kontrolovat výkonnost testem VO2 max, Wingate testem nebo raději testovat specifickými testy na ledě se zaměřením na rychlost bruslení? Dělat v rámci OFF ICE objem a všestrannost, nebo naopak krátké intenzívní a specifické pohybové vzorce pro hokej? Samostatnou otázkou pak zůstává: jak velký je transfer těchto věcí do hry samotné? Neni vyjímkou, že jeden odborník vidí velkou souvstažnost mezi během a bruslením a jiný nikoli. Jsme připraveni Vám s tím pomoci, víme co hokejisté potřebují k dokonalému pohybu a proto v našem rozvojovém programu najdete ty nejmodernější tréninkové prostředky které jsou dnes ve světě k dispozici, používají ti nejlepší z nejlepších :-)

Tento komplexní přístup Vám nabídneme v rámci našeho programu mimo led, který probíhá neustále pod dohledem trenéra a je spojený s cíleným rozvojem pohybových schopností dle potřeb konkrétního hráče za použití velmi efektivních tréninkových systémů na rozvoj koordinace, výbušnosti, posílení CORE, zlepšení odrazu, rovnováhy. Používají je ti nejlepší světoví sportovci a nyní je můžete využít i Vy! Je jasné, že vše má svůj čas a proto budeme obsah cíleně upravovat dle potřeb a věku hráče. 

Naše funkční posilovna je moderně vybavená komplexními tréninkovými systémy. Více jak 100m2 funkční posilovny je rozděleno na pět funkčních zón – STRENGHT, BALANCE, SPEED, CARDIO, AGILITY. Každá ze zón má svou funkci, je specificky vybavená a situovaná tak, aby byla dílčí a přesnou součástí celkového konceptu posilovny se zaměřením na hokej. Nové je i zázemí v podobě šatny či moderních sprch.

Tento speciální GYM je využíván v letních obdobích profesionálními hráči, dále ji využívá pod dohledem kondičního specialisty mládežnická akademie Ice Dragons Telč, Hockey Talent Academy a zejména individuální OFF-ICE tréninky hráčů, kteří cíleně pracují na svém výkonnostním růstu.  

V posilovně jsou k dispozici tréninkové systémy a pomůcky:

VERTIMAX (USA) - americký systém rozvoje rychlosti za použití expandérů používaný profesionálními sportovci a sprintérským týmem USA

FIELDPOWER (NETHERLAND)  -  systém rozvoje rychlosti a výbušnosti používaný profesionálními sportovci včetně hokejistů a rychlobruslařů

RSP INERTIAL (SPAIN) - speciální tréninkový systém pro rozvoj výbušnost a maximální síly, akce a reakce s monitoringem používaný profesionálními sportovci včetně hokejistů a rychlobruslařů

GIBBON SLACKLINE (GERMANY) - unikátní systém rozvoje rovnováhy používaný a navržený Jaromírem Pytlíkem ve speciální úpravě pro lední hokej a řadou profesionálních sportovců

PROSKATER (CANADA) - speciální trenažér upravující techniku bruslení, rovnováhu a silovou připravenost pro hokejové bruslení, systém používaný profesionálními sportovci

POWERSKATER (CANADA) - speciální trenažér upravující techniku bruslení a silovou připravenost pro hokejové bruslení a mladé hráče

SPEEDFIT (GERMANY) - speciální CURVE (prohnutý), lamelový  běžecký pás s gumovými články bez motorického pohonu vyžadující koordinaci, rovnováhu s možností plynule měnit a monitorovat frekvenci běhu, vzdálenost a rychlost, velmi šetrný k pohybovému aparátu 

PLYO SOFT BOX (UK)  - bezpečný a výkonnový systém měkkých boxů pro plyometrický trénink, který umožňuje měnit výšku skoků s cílem zlepšit odrazové schopnosti a explozivitu

SLIDE BOARD G1 (USA) - dlouhý kluzný pás pro korekci přenášení váhy a jejího transferu do techniky bruslení

FREELAP (SUI) – švýcarská digitální časomíra pro sprinterský a agility trénink  

SPORTESTERY POLAR (FINLAND)- pro monitorování srdeční frekvence používáme finské sporttestery

mySASY – jeden z nejmodernějších systémů používaný pro monitoring variability srdeční frekvence a odezvu na zátěž, diagnostický systém který maximalizuje výkon sportovce

Vsaďte na nás a svěřte nám svůj TALENT stejně jako

MARTIN NEČAS, těším se s Vámi na ledě!

podpis

Contacts

HOCKEY TALENT ACADEMY
Lipolec 14, 380 01 Dacice
Czech Republic

Mobile: +420 702 131 647 - Informations

Mobile: +420 775 559 055 - Training