Aktuálně - HTA - Hockey Talent Academy

úterý, 19 září 2023,

V létě telčský led patřil profesionálům

Již tradičně se v průběhu léta v Telči připravovali pod vedením trenérů projektu Hockey Talent Academy extraligoví hokejisté, talentovaní mladíci či hráči nejvyšších zahraničních soutěží a reprezentanti. Dlouhodobá spolupráce pokračuje s projektem vedeným Jaromírem Pytlíkem již mnoho let a nejinak tomu bude i léto příští. Profesionálové, kteří si pro svou individuální přípravu vybrali právě program v Telči, pracovali jak s kondičním trenérem na suché přípravě, tak samozřejmě s dovednostními trenéry na ledě.

Každodenní práci po delší dobu využili reprezentanti Hynek Zohorna a Libor Šulák, extraligoví hráči Adam a Ondřej Najmanovi, Pavel Kousal, Pawel Zygmunt nebo Tomáš Chlubna a Jaromír Pytlík ml., dále také talentovaný Ondřej Kos, Adam Titlbach či Matěj Kubiesa, který zazářil na letním Hlinka-Gretzky cupu v Břeclavi, kde si udržel průměr jednoho bodu na zápas.

JP PROSpokojenost s programem vyjádřili všichni účastníci a rádi by pokračovali také pro sezóny následující. „Z programu jsem nadšený, rád vždy sezónu začínám na ledě, než se zapojíme do klubové přípravy. Můžeme se zde zaměřit i na jiné věci, na které v sezóně nemáme prostor a čas, takže pro mě je Telč super zpestření a posun v dovednostech", uvedla na adresu programu JP PRO nová akvizice pražské Sparty Ondřej Najman. Pozitivní ohlas měl také jeho mladší bratr, liberecký Adam: „Pracuje se tu hodně na detailech, o kterých jsem třeba ještě ani neslyšel. Teď si na spoustu věcí budu muset dávat pozor v sezóně, zaměřit se na to a věřím, že mě to posune." Právě Adam Najman přivedl do Telče do JP PRO také svého kamaráda, kterým je útočník českobudějovického Motoru Tomáš Chlubna. I jednadvacetiletý forvard si nemohl spolupráci v Telči vynachválit: „Poté, co jsem zjistil, že sem půjde Adam Najman, tak jsem se spojil s trenéry a domluvil si program i pro sebe. Jsme velice spokojený, až mě ta úroveň vlastně trochu překvapila. Je tu spousta skvělých hráčů, od kterých toho můžeme my mladší hodně okoukat. Tréninky mají velkou kvalitu, takže si nemám na co stěžovat." Kromě extraligových jmen se programu účastnil také již zmíněný Libor Šulák, účastník Olympijských her a třech světových šampionátů, který v Telči strávil dlouhé týdny. „Já jsem hrozně spokojený jak v posilovně, tak na ledě. Program mi vyhovuje a myslím si, že mě zvedl výkonnostně i dovednostně o level jinam. Jsem přesvědčený, že byl před několika lety dobrý krok sem začít jezdit trénovat", uvedl Šulák na adresu tréninků Jaromíra Pytlíka. 

Všichni hráči pro náš web potvrdili, že by se chtěli do Telče vrátit i pro přípravu na příští sezónu 2024/25, takže kromě hlavních dovednostních campů HTA bude léto opět spojováno s programem JP PRO a profesionály na ledě v HTC Telč.

Autor: Tomáš Kobera

 

pátek, 23 červen 2023,

Regionální výběr ICE DRAGONS má za sebou úvodní srazy

Autor rozhovoru s hlavním trenérem akademie Jaromírem Pytlíkem : Tomáš Kobera

Akademie ICE DRAGONS začala v nedávné době fungovat jako regionální výběr pro talentované hráče. Projekt má za sebou úvodní srazy a to ročníků 2011 a 2012, jak zatím vše probíhá?

logo ID academyJsem velice rád, že jsme se domluvili s těmi velkými kluby a chtěli bychom zapojit i ty menší, což se nám již podařilo, na srazu ročníku 2012 jsme měli dva hráče ze Světlé nad Sázavou. Chtěl bych, aby projekt fungoval pro všechny talentované hráče, kteří se v regionu vyskytnou, protože podle mě ta nadstavba hráčům mnohdy chybí. Rodiče to poté mají komplikované, hráči hrají za X různých výběrů, jednou za výběr z Brna, podruhé z Plzně a tak dále. Myslím si, že by na tom měli hráči systematicky pracovat v nějakých podmínkách a koncepčním režimu, a proto jsme se rozhodli, že budeme pomáhat talentovaným hráčům v regionu. Samozřejmě není vůbec cílem zrušit to, aby hráči hráli za své týmy, jak se může zdát, ale podle mě někam patřit, s někým na tom pracovat a mít dobré podmínky a dobré vedení pro svůj rozvoj, nejezdit daleko a mít třeba i možnost dovednostního tréninku je strašně důležité. Podle mě se paradoxně málo přemýšlí o těch nejlepších a to je ta cesta, jak vychovat rozdílové hráče. Nemělo by to být tak, že rodiče musí sjezdit kde co, dobří hokejisté musí mít dobré podmínky a na to se budeme snažit v regionální akademii ICE DRAGONS cílit.

kabinan.jpg

V jaké účasti se konaly dosavadní tréninky? 

IMG 6996Úpřimně mě strašně překvapilo, že na první sraz kluby doporučily hráče, my jsme je pozvali a všichni nám přijeli. Na druhý sraz jsme měli jednu omluvenku s tím, že hráč je zrovna ten den na dovolené, ale všichni hráči, kteří byli nominováni, dorazili. To je pro mě něco nového a svým způsobem překvapivého, každopádně jsem za to nesmírně rád. Vypadá to, že nejen kluby chtějí, ale i hráči a já si myslím, že to tady chybělo a že jsme se možná trefili do nějaké mezery. Podle mě to objíždění selectů a hon za dobrými podmínkami trápí všechny rodiče a já věřím, že je získají u nás, v dojezdové vzdálenosti. Hráči zde mají připravenou krásnou kabinu, zázemí, vede je 5 trenérů akademie, trenéři, kteří pracují i s profesionálními hokejisty. Jsem nadšený, že jak na rodičích, tak na hráčích a klubech byla na srazech vidět vděčnost a spokojenost s tímto projektem. Jsme v kontaktu i s trenéry jednotlivých klubů, kteří jsou velice vstřícní. Věřím, že je to taková nová cesta, kterou společně půjdeme a pomůže zároveň všem stranám, tedy především hráčům, rodičům ale i klubům. Trenéři měli mnohdy své hráče po různých výběrech, nevěděli, kde jezdí a naše akce jsou dnes jasně definované, kluby ví, kdy jsou hráči tady, kdo s nimi pracuje, jak ten trénink vypadá a mohou se na něj přijet i podívat či se dokonce do tréninku zapojit. To si myslím, že je ta správná cesta, spolupracovat.

Všichni nominovaní hráči získali od partnerského projektu Hockey Talent Academy 30% slevu na všechny campy a výuky, budou moci tuto nabídku využívat po dobu celé sezóny?

355523689 792397805765966 7920319769414610004 nMy jsme se zkrátka rozhodli, že jim budeme část financovat. Nás ten program stojí nemalé peníze v Hockey Talent Academy, pomáháme samozřejmě všem hráčům a takhle výraznou slevu u nás mají například hráči reprezentací, hráči z partnerské agentury, která je zastupuje. Je to nejvyšší možná sleva, kterou lze získat. Mají ji třeba hráči, kteří vyhrají TEST CAMP. My jsme chtěli podpořit řekněme kariéru těch hráčů, udělat jim podmínky, teď samozřejmě záleží na tom, zda budou chtít spolupracovat. Je to na nich, nikoho do toho nenutíme, ale já jsem chtěl pro hráče z regionu něco udělat a je to nejvyšší možná podpora, kterou dáváme, jak jsem již říkal, třeba hráčům z reprezentace. My v Hockey Talent Academy máme každý víkend 150 hráčů, dělají se draftová utkání, trenérský tým je ze tří čtvrtin tvořen hráči, kteří došli do profesionálního hokeje, prošli programem HTA , mají výborné dovednosti, které předávají dále. Více jak polovinu z dvanáctičlenného týmu jsem odmala vedl, dneska ti kluci mají ty potřebné dovednosti a já chci, aby je předávali dále. 

Jak moc silná bude návaznost právě na HTA v rámci regionálních výběrů?

99DF6DD9 E765 44E3 925F 3409C07A6214Regionální akademie pod ICE DRAGONS by bez Hockey Talent Academy nikdy nevznikla. Dneska HTA jako projekt nefunguje pouze u nás, ale také v zahraničí, máme úplně plné campy v Německu a Itálii. Je to projekt, který sdružuje obrovskou kvantitu, ale zároveň generuje tu kvalitu, spousta šikovných kluků k nám přijede a i proto mohla vzniknout regionální akademie. Dlouho jsme o tom přemýšleli, akademie ICE DRAGONS se formovala, v minulé sezóně jsme pod touto identitou hráli soutěže. V těch jsme se nyní posunuli výše, chceme pracovat s šikovnými hráči z regionu, což nám akademie umožní. Věřím, že se akademie vypracuje, že budeme mít týmy, které budou hrát špičková utkání v rámci těch nejlepších turnajů, jako je například World Talent Tournament. Domnívám se, že je to jedna z nejlepších myšlenek a vznikla díky HTA. Chceme hráčům dát podporu i v tom směru, že je necháme nakouknout do programu Hockey Talent Academy, kdy je o víkendech vedou trenéři, kteří mnohdy hrají nebo hráli nejvyšší soutěže, jsou bývalí reprezentanti a všechny hráče, kteří sem přijedou, něco učí. Budeme do toho chtít regionální výběry zapojit, začneme již příští víkend. Samozřejmě se budeme snažit, aby je to stálo co nejméně a aby je vedli ti nejlepší trenéři. Kluci si proti sobě také zahrají, takže je uvidíme i v zápase. Jsme vděční za to, že skvěle funguje spolupráce s kluby, komunikace s trenéry a jsme přesvědčeni, že nás to všechny společně posune vpřed.

Pod HTA se formuje výběrová liga TOP 8 HOCKEY LEAGUE, která by se měla týkat také regionálního výběru ICE DRAGONS...

logo TOP 8 finMěla by to být liga regionálních výběrů a budeme se snažit, aby nezasahovala do oficiálních soutěží. Hrála by se zhruba jednou za měsíc a byla by takovou nadstavbou pro ty úplně nejlepší hráče z regionů. Máme předjednanou podporu s takovými těmi hlavními týmy z republiky, mluvil jsem s dvanácti trenéry z klubů a všichni to hodnotili pozitivně. Dáváme nyní dohromady obrysy té soutěže, Čechy by hrály zvlášť, Morava by měla svou konferenci, poté by se v reprezentační přestávce, v období kolem Vánoc sehrála utkání křížem. Zájem evidujeme i ze zahraničí. Všichni se na to zatím dívají pozitivně, myslím si, že je čas udělat něco pro ty nejlepší hráče a věřím, že bychom byli schopni to rozdělit tak, aby v těch regionálních výběrech hráli nejlepší hráči. Dokázali bychom to koordinovat tak, aby z toho vznikla soutěž, která nebude nic narušovat, bude mít podporu klubů a bude fungovat jako nadstavba pro nejtalentovanější hráče z Čech a Moravy. V zámoří to takto normálně funguje, má to podporu klubů, rodičů a já jsem přesvědčený, že se nám něco podobného může povést a my se o to samozřejmě pokusíme. Podle mě tu chybí takové ty nejkvalitnější zápasy a poté je pro hráče kolikrát problém hrát výběrové akce, protože na tu úroveň nejsou zvyklí. 

Jakým způsobem se bude program projektu ID SELECT vyvíjet dále? 

golMy chceme, aby hráči pochopili, že když budou mít u nás dobré podmínky, tak by za nás samozřejmě měli v rámci výběrových akcí také hrát. Výběry, které jsme dříve vytvářeli, se skládaly i z hráčů z Německa, Rakouska, Slovenska a zjistili jsme, že ti hráči si za nás přijedou zahrát turnaj, například na WTT 2023 jsme byli velice úspěšní a v každé kategorii jsme skončili do pátého místa, ale zjistili jsme, že s těmi hráči tolik nepracujeme a doufám, že hráči z regionu si k nám tu cestu najdou snáze. Věřím, že se s nimi dostaneme dále na úroveň, že budeme moci hrát úspěšně všechny ty velké turnaje, které pořádáme přímo v Telči. Máme přislíbenou účast zahraničních výběrů, jednáme s týmy ze Švýcarska, možná dojde k tomu, že budou v Telči startovat švédské výběry. Hráči budou mít možnost hrát taková utkání bez dlouhého cestování, nebudou mít velké výdaje a podle mě toho pro český hokej uděláme daleko více, když budeme tímto způsobem s hráči pracovat.

zahajeni WTT1500

středa, 31 květen 2023,

Pod ICE DRAGONS ACADEMY vzniká výběrový projekt!

V hokeji je mnohdy důležitější než rivalita mezi týmy jejich vzájemná kooperace. Hokej prochází těžkou dobou, je neoddiskutovatelným faktem, že hráči klubů a rodiče si zajišťují nadstavbu sami, jezdí s různými výběry po celé Evropě, trénují v různých projektech, nacestují spoustu kilometrů, mnohdy se to kříží s klubovými povinnostmi. Rozhodli jsme se tomu pomoci, důkazem toho je snaha o vzájemnou spolupráci mezi naší celoroční akademií ICE DRAGONS a kluby v regionu Vysočina jako jsou HC Dukla Jihlava, BK Havlíčkův Brod, SKLH Žďár nad Sázavou, HS Třebíč a Rytíři z Telče. Samozřejmě rádi uvítáme i další kluby, jsme si moc dobře vědomi faktu, že šikovní hráči dost často pocházejí z malých klubů.

logo_ID_academy.png„Oslovili jsme výše uvedené kluby s nabídkou ke spolupráci, a jsem velice rád, že se k tomu oslovené kluby staví pozitivně. Většina šikovných hráčů z klubů se účastní nějaké nadstavby, vyhledávají ji. Mnohdy hodně cestují, hrají za týmy z druhé strany republiky, dokonce i za zahraniční, třeba slovenské. Naopak někteří tu možnost vůbec nemají, věřím, že když ji budou mít, může jim to výrazně pomoci. Právě proto jsme se rozhodli vytvořit tento unikátní projekt, který pomůže hokeji na Vysočině. Funguje to v jiných sportech, proč by to nemělo fungovat v hokeji? Chtěli bychom, aby se na projektu podíleli i trenéři spolupracujících klubů. Věřím, že projekt bude výborně fungovat a kluby propojovat. První dobré zkušenosti již máme z loňské sezóny, kdy jsme s kluby na Vysočině již spolupracovali, a to nejen v rámci CCM ligy, DTS, ale i turnajů. Nyní tomu dáme ostřejší rysy a atraktivní formát. Chceme začít co nejdříve, v době, kdy kluby nemají led bychom s výběrem pracovali intenzivněji, v sezóně už méně, třeba jen jednou za měsíc. Uvidíme, zda se časem pro takový projekt najde financování,” uvedl k připravovanému projektu hlavní trenér akademie ID Jaromír Pytlík.

wtt logo 2022Snahou je vytvořit nadstavby pro vybrané talentované hráče ročníků narození 2013, 2012, 2011 a 2010, kteří se budou moci účastnit pravidelných tréninků jednotlivých výběrů. Zmíněná nadstavba bude cílit na nejtalentovanější hokejisty a hokejistky regionu, kteří se budou pravidelně účastnit společného tréninku, jenž bude probíhat na zimním stadionu v Telči. Tréninkové jednotky budou probíhat ročníkově odděleně a budou se skládat z tréninku OFF-ICE a tréninku na ledě pod vedením trenérů akademie. Do programu budou přizváni i specialisté na jednotlivé dovednosti největšího mládežnického projektu Hockey Talent Academy. Cílem této spolupráce není jen poskytnutí kvalitního tréninku pro vybranou skupinu hráčů, ale také postupné tvoření týmů do výběrových utkání, soutěží a turnajů jako jsou World Talent Tournament, Christmas Hockey Series, Summer Talent Cup nebo do výběrové ligy Top 8 Hockey League. Na těchto akcích jsou týmy konfrontovány s evropskými výběry a hráči tak získají nejen herní nadstavbu, ale především velmi kvalitní konfrontaci i se zahraničními týmy. Specializované tréninkové jednotky budou spolufinancovat výše uvedené projekty, částí se budou podílet i rodiče. Výběry budou nastupovat pod hlavičkou ICE DRAGONS. 

foto ID U14

Celoroční akademie ICE DRAGONS v sezóně 2022/23

čtvrtek, 18 květen 2023,

Jaromír Pytlík o spojení klubů ICE DRAGONS a SK TELČ

TELČ - Od nové sezóny dojde ke spojení sil dvou telčských klubů, které budou nově kooperovat pod identitou Rytíři z Telče. O změnách, tréninkových programech či samotném zrodu vzájemné spolupráce mluvil v obsáhlém rozhovoru hlavní trenér akademie ICE DRAGONS a předseda nově vzniklého spolku Jaromír Pytlík. 

WTT 22

Kdy padla prvotní myšlenka ohledně spojení klubů a co bylo tím stěžejním důvodem?

Když jsme začínali s ICE DRAGONS, tak jsme vůbec nepředpokládali, že budeme přímo telčská akademie. Postupem času, kdy jsme se potkávali v soutěžích, se ta myšlenka začala nabízet. Těch hráčů není tolik, byla zde snaha si vzájemně hráčsky pomoci, což samozřejmě regule nepovolují, jelikož jsme fungovaly jako dva oddělené kluby. Poprvé ten nápad padl zhruba dva roky zpět, měl podporu i u regionálního trenéra ČSLH. V první fázi jsme byli možná trochu vzdálení a řekněme i rivalové, ale postupem času to vyprchalo a všem bylo jasné, že to spojení bude mít obrovské množství plusů pro obě strany. Bavili jsme se o tom s Fandou Čermákem dlouho, udělal spoustu práce ohledně financování hokeje v Telči, v tomhle směru to opravdu fungovalo. Pomáhá nám s tím, aby fungovalo financování i v novém spolku a za to mu patří poděkování, bez toho se dnešní sport neobejde. Věřím, že se nám povede v Telči vytvořit pro všechny výbornou atmosféru a jsem rád, že jsme to dali dohromady.

logo_rytiri_z_telce_final.pngProč spolek ponese název a identitu Rytíři z Telče?

Spousta lidí se domnívá, že je to ovlivněno tím, že mám oba syny na Kladně, ale tam ta inspirace samozřejmě vůbec nevznikla. Dlouho jsme uvažovali a přemýšleli o tom, co by spojovalo oba kluby, a proto jsme chtěli maximální návaznost na město Telč. Bavili jsme se o různých variantách, Telč symbolizují zámek, je to historická památka, dědictví UNESCO. Jednou, když jsem jel na zimní stadion, tak jsem zahlédl rytířskou fresku, která je myslím na sokolovně, a tak mě napadlo, že proč ne rytíř. Například v zámoří identita rytířů funguje v mnoha klubech (Vegas Golden Knights, London Knights), takže když jsme se shodli, že k Telči nám tato varianta sedí nejvíce, tak jsme se pro to rozhodli. Rytíř má primárně vždy kladné a pozitivní vlastnosti, které jsou podle nás důležité i ve sportu. Odkaz na Telč jsme posílili tím, že rytíř má v logu závoj z městské vlajky s bílým "Téčkem" a telčským znakem. 

Co se týče organizace, jak moc se změní chod obou subjektů tímto spojením? Bude ze začátku převládat snaha o to, aby změny byly co možná nejmenší?

Musím říct, že když jsme se o tom začali bavit, tak požadavek byl, aby se to změnilo co nejméně a všichni zůstali v zajetých kolejích tak, jak jsou zvyklí. Ono spojit řekněme přední českou akademii, ve které hráči trénují i dvakrát denně, mají nabitý celoroční program s návazností na Hockey Talent Academy, s klubem, kde ti hráčí trénují třeba jenom dvakrát týdně, není na první pohled vůbec jednoduchá záležitost. Já si za sebe myslím, že to spojení bude fungovat, že se obě organizace ovlivní navzájem. Z naší strany do toho vneseme metodiku, efektivní tréninky, zlepšení hráčských dovedností, zkrátka tu sportovní stránku. Za SK Telč výborně funguje zajištění financování, dotací, podpory DDM, mají trenéra do malých klubů, spoustu věcí, které my jsme na tomhle poli nedokázali. Jak jsem říkal, my naopak máme tu výkonnost a výsledky a věřím, že když se to spojí, tak se budou obě strany perfektně doplňovat a my pro to uděláme maximum. Celá ta organizace může fungovat v různých úrovních, budeme mít daná tréninková uskupení, rozdílnou četnost tréninků, ale chceme, aby ten program byl po všech stránkách lepší, než jaký tu byl v minulosti. To se nám podaří, i proto chceme začít s přípravou o něco dříve, aby tam nebyla příliš dlouhá pauza. Týmy by měly být pohromadě, než začnou soutěže, hráči se k sobě výkonnostně přiblíží a vše do sebe zapadne. V organizaci vše posuneme tak, že všechny tréninkové skupiny budou mít jasný program, který je už dnes známý trenérům, hráčům i rodičům. 

Co bude hlavním přínosem tohoto spojení?

logo ID academyKdyž se člověk podíval na tabulku, a teď vůbec nechci, aby to vyznělo jakkoliv negativně či zle, tak dva kluby, které trénují pod jednou střechou, jsou na opačných pólech tabulek. Nevidím důvod pro to, aby tomu tak bylo a věřím, že právě toto se díky vzájemné spolupráci změní. Změní se tím výsledky nejen týmu, klubu, ale i jednotlivých hráčů. Dám za příklad Milana Pařila, který přišel z SK Telč do ICE DRAGONS, kde strávil jednu sezónu, během které udělal obrovský progres. Přišel do programu, kde denně efektivně trénoval a příští sezónu bude hrát nejvyšší soutěž devátých tříd. Neměl sice úplně dobrý základ, ale povedlo se nám systematickou prací udělat obrovský pokrok a jsem přesvědčený, že se nám to povede i s dalšími hráči. Nezáleží přece na tom, zda jsou hráči z Telče, ze Slovenska nebo z Třince, důležité je, jak trénují, jak je k nim přistupováno a myslím si, že spoustu místních kluků se výrazně zlepší a budou hrát hokej výborně. Takže v tomhle vidím ten největší přínos, není důvod, proč bychom měli pomáhat cizím hráčům a domácím ne. Náklady místních hokejistů jsou samozřejmě zlomkem toho, co do celého procesu musí investovat hráči cizí, kteří řeší ubytování, stravu, sktelc1školu a další věci.  To, co se nám povedlo se zmíněným Milanem Pařilem, se nám může podařit i s většinou hráčů v Telči, doufám a věřím v to a je to pro mě hlavní motivací. Jsem přesvědčený, že to všichni pochopí a během krátké doby zaznamenáme velký posun. Přál bych si, aby se Telč stala místem, kde se hraje hokej na vysoké úrovní, ať už budete směřovat k profesionálnímu, výkonnostnímu nebo amatérskému hokeji. Vím, že spousta hráčů a hráček má hokej jako kroužek, nemusí v tom vidět úplně nějakou budoucnost, ale právě tím, že budeme mít všechny soutěže, zajistíme prostor i pro ty, kteří mohou být na té druhé straně, ale budou hrát v týmu, který třeba tolik prohrávat nebude. Tomu již nyní můžeme pomoct vhodným hráčským doplněním, věřím, že to všechny kluky a holky bude bavit a budou mít ten sport rádi.

Jak bude vypadat trenérské obsazení jednotlivých týmů a realizační týmy?

kalajadaKaždý, kdo mě zná, ví, že sázím na trenéry, které dobře znám, kteří ví, co dělají a mají vše přesně nalajnované. Chtěl bych, aby za všechny týmy zodpovídali trenéři akademie, abychom všechny tréninkové skupiny měli pod kontrolou a dělali jsme dobrou práci. Samozřejmě počítáme se všemi trenéry, kteří působili u těch kategorií. Všichni tito trenéři zůstanou a budou se na celém konceptu podílet, chceme je využít a bez nich bychom to nemohli udělat. Věřím, že pomůžou tomu spojení, dostanou velký prostor, ale zároveň je potřeba, aby tréninky měly potřebné parametry a za to budou zodpovídat trenéři celoroční akademie. V plánu bylo začlenit také Míru Třetinu, který dostal nabídku z Havlíčkova Brodu. O jeho snaze dostat se do havlíčkobrodského hokeje jsem věděl od začátku, kdy k nám přišel, takže to pro mě nebylo žádné překvapení, že se to nakonec povedlo. Samozřejmě mu to velice přeji, vím, že má Brod v srdci a chce se tomu věnovat, takže doufám, že se mu bude dařit a neotráví ho to. V každém klubu se najdou vždycky rodiče, hráči a možná i trenéři, kteří třeba nejsou úplně na té jedné lodi, ale věřím, že on to zvládne a moc mu to přeji. Myslím si, že i tahle situace nás posune ve spolupráci s regionálními kluby. V rámci CCM ligy za nás již hráli kluci z Havlíčkova Brodu, Jihlavy nebo Třebíče, mám pocit, že spousta klubů z regionu postupně chápe, že to, co my nabízíme v rámci nadstavby Jan_Radosta_posilka.jpghráčům, jako jsou výběrové turnaje World Talent Tournament, Christmas Hockey Series nebo Summer Talent Cup, specializované tréninky jsou nadstavbou a na klubové úrovni těžko dosažitelné. Ta vzájemná spolupráce je prospěšná pro ty nejlepší hráče z regionu. Když se ještě vrátím k tomu odchodu Míry Třetiny, tak si myslím, že nás to v podstatě v ničem moc neomezuje. Máme tu skvěly trenérský tým, Adama Kalaje, který hrál čtyři roky ve Finsku, prošel všemi mládežnickými reprezentacemi, odchodem Míry dostane velký prostor na který by musel čekat a já jsem přesvědčený, že v něm je obrovský potenciál a bude z něj špičkový trenér. Jinak samozřejmě klíčovým trenérem pro mě je Honza Radosta, který u nás dělá trenéra bruslení i kondiční přípravu, vidí do všech záležitostí a chci, aby právě on byl trenérem do malých klubů, protože nejvíce práce bude na něm. Bude zodpovídat za přípravu všech týmů, protože udělal neuvěřitelnou práci s naší akademií v rámci kondičních tréninků, které máme v celoroční akademii každý den. V minulých letech jsme museli občas sáhnout do programu, aby to kluci zvládali, ale od poslední sezóny je vidět, jakým způsobem s nimi pracuje a v minulé jsme nevynechali jediný trénink. Pracuje s hráči před tréninky i po nich a obrovsky se to tím jeho důsledným přístupem zvedlo. Celý ten tým podle mě skvěle doplní trenéři SK a to je to, co od toho očekávám. Komplexní zkonsolidovaný tým trenérů, který bude odvádět stoprocentní práci, která všechny hráče výrazně posune. 

WTT Železný

Co do složení, budou tréninkové skupiny fungovat tak jako minulou sezónu?

My jsme v rámci hráčů ze strany SK vytvořili čtyři tréninkové skupiny, budeme se snažit všechny hráče poznat, formovat ta uskupení, podle potřeby hráčů měnit. Chceme, aby se to trochu srovnalo ročníkově, protože ty skupiny u SK byly minulý rok dost pomíchané. Pokud dáme starší hráče, kteří třeba nemají takovou výkonnost, do mladší skupiny, tak jim ten vlak postupně ujíždí až se dostanou do bodu, kdy ve své kategorii ani nemůžou hrát, takže tohle budeme chtít narovnat, poznat a pak samozřejmě nějaké ty malé změny uděláme. Všichni talentovaní hráči budou mít příležitost, že se dostanou do celoroční akademie, kde pak mají možnost absolvovat daleko více tréninků, zvednout svou výkonnost a určitě se najde spousta hráčů z telčských řad, kteří na to budou mít a zahrají si nejvyšší soutěž. Možná je to troufalé tvrzení, ale myslím si, že třeba i třetiny týmů, které budou hrát nejvyšší soutěže, budou hráči Telče.

Přihlášeny budou jak soutěže nejvyšší, tak nižší, ve kterých v loňské sezóně nastupovali oba kluby. Pro všechny hráče bude tedy možné nastupovat v obou úrovních soutěží?

logo rytir samostatny finalSamozřejme jde o veliké plus, že budeme mít v rámci žákovských lig čtyři soutěže. My jsme je měli i teď, ale na stejné úrovni. Hráli jsme proti sobě, nemohli jsme si jako rozdílné kluby hráčsky pomáhat, což se nyní změní. Někteří hráči budou moci hrát za oba týmy, to pomůže výsledkům i hráčům. Všichni hráči Rytířů z Telče budou mít svou pozici a svůj prostor, nemusí se bát o to, že by si nezahráli. U nás v akademii jsme měli hráče, kteří odehráli za sezónu třeba i sto utkání a to je podle mě cesta. Hráči hodně hrají, dobře trénují a mají velký prostor pro to se posunout. Jestli se posunou na úroveň výkonnostního, profesionálního hokeje anebo budou hrát v Telči za dorost a později třeba za muže, vždycky to pro nás bude úspěch. Proto jsme to udělali, jsem rád, že k tomu dojde a věřím ve vynikající výsledky.

posilovnaid

autor rozhovoru: Tomáš Kobera

středa, 3 květen 2023,

Skončil historicky nejúspěšnější turnaj s 96 týmy!

Je dobojováno, WTT 2023 je za námi. Tituly za všechny kategorie jsou rozdány, dvacetidenní hokejový maraton v Telči dospěl ke svému závěru. Téměř tisíc pět set mladých a talentovaných hokejistů během posledních třech týdnů navštívilo pohádkovou Telč a zúčastnilo se mládežnického šampionátu World Talent Tournament 2023. V krátkém intervalu bylo k vidění obrovské množství hráčů, od osmiletých až po ty patnáctileté. Turnaje se zúčastnily nejen zahraniční výběry z různých evropských zemí, ale také přední české výběry. Kvalita jednotlivých kategorií byla doslova dechberoucí a nedá se s klubovou scénou vůbec porovnávat. Kouzelná atmosféra tohoto hokejového svátku, která panovala v Telči čiší z nejedné fotografie jednoho z nejlepších sportovních fotografů Petra Frýby. 

zahajeni WTT

Atmosféra při slavnostním zahájení, hala se zahalila do modré...

Hokejový svátek v Telči ovládly výběry…

Když jsme na konci roku 2022 vydali prohlášení o rozšíření turnaje, ve kterém nakonec startovalo 96 výběrových týmů, ve snaze vytvořit mládežnický turnaj, který by se mohl stát jedním z nejatraktivnějších na světě, bylo to možná troufalé. Snili jsme, přesvědčovali, věřili, a půl roku usilovně pracovali. Spoustu věcí, které jsme představili, jsme dlouho vyvíjeli, testovali. Než vznikne něco velkého, je za tím spoustu času a práce, mnoho věcí se také hned napoprvé nepovede. Když vyjde výsledek, vypadá to velice jednoduše, avšak za každou nakonec povedenou věcí je ohromné úsilí. Úsilí týmu a lidí, kterých si nesmírně vážím, lidí, kteří hokej milují. A tak musím říci, že za 10 let, co pořádáme WTT, jsme se nikdy tak usilovně nepřipravovali. Jsem rád, že náš společný sen se stal realitou.

wtt hriste

WTT SKILLS COMPETITION byly asi nejvíce sledované a czechicehockey.tv je přenášela ZDARMA

Novinky na turnaji

komentatorCzech Ice Hockey TV, Onlajny

Letošní ročník mládežnického hokejového turnaje World Talent Tournament 2023 přinesl spoustu exkluzivních novinek, které ve spojení s 96 startujícími týmy udělaly z WTT nejen jeden z největších, ale jednoznačně jeden z nejatraktivnějších turnajů! Obrovskou novinkou turnaje se stala navázaná spolupráce se streamovací službou Czech Ice Hockey TV, která ve svém programu vysílala všechna utkání turnaje. Souboje o medaile byly doplněny o LIVE komentář, kterému předcházely rozhovory s hlavními trenéry jednotlivých týmů. Během turnaje si fanoušci užili živé vstupy a rozhovory s exkluzivními hosty, kteří se na turnaji objevili. S vysíláním celého turnaje je spojena rovněž návaznost na firmu eSports.cz, která pro všechna turnajová utkání zajistila hokejové zápisy, dle kterých bylo možné sledovat LIVE výsledky na stránce Onlajny.com, kde byla pro turnaj WTT 2023 vytvořena samostatná kategorie!

Hokejové kartyHokejové karty FX CARDS

Projekt Hockey Talent Academy přinesl v rámci svého turnaje World Talent Tournament 2023 jedinečnou možnost vlastních hokejových karet - FX CARDS! Během turnaje měl každý hráč příležitost si nechat zhotovit počet karet dle nabízených balíčků. O hokejové karty byl obrovský zájem, tento originální produkt výborně posloužil jako dárek či památka na jeden z největších evropských turnajů roku 2023! Pořadatelé turnaje WTT 2023 zajistili tuto možnost pro všechny hráče turnaje díky spolupráci s předním českým sportovním fotografem, jenž se proslavil mimo jiné také fotkami ze zámořské NHL. Fakt, že fotografie připravoval přímo v Telči po dobu turnaje právě Petr Frýba, potvrdilo exkluzivitu tohoto turnaje a přesvědčení, že kartičky jsou opravdu jedinečné. 

Kvalitní turnaje vyhrává tým, ne jednotlivci!
 
Ročníkový turnaj s 16 týmy byl "trefou do černého" a byl ozdobou letošní série turnajů WTT. Možná škoda, že se to nepovedlo u všech kategorií, ta atmosféra byla úžasná. Budeme se snažit ještě více přemýšlet o harmonogramech zápasů, aby týmy hrály s vyšší četností a nemusely na stadionu trávit tolik času. Zároveň nechceme, aby náš turnaj byl o “pozlátku”, chceme, aby byl o kvalitním hokeji. Musím říci, že jsem byl atmosférou nadšen, zejména pak při dovednostních soutěžích. Bylo to pro mne zatím nejvíce, co jsem kdy v mládežnickém hokeji zažil. Výborní trenéři, zapálení rodiče, vynikající hráči. Musím říci, že některé týmy vedou kvalifikovaní a šikovní trenéři, to je velká změna, ke které jsme přispěli bodem, že tým musí vést trenér s oficiální licencí. Věřím, že to časem pochopí více týmů, rodičů, lidí, nepůjdou proti, ubyde “hejtrů”, pocházejících většinou z neúpěšných týmů, a naopak přiloží ruku “k dílu”. Ta kvalita turnaje je vidět na každém kroku a věřím, že bude ještě vyšší. Krásná atmosféra, šikovní hráči, spousta diváků, napínavé a zajímavé zápasy. Napíšu něco, co se možná nebude tolik líbit, ale musím říci, že tento turnaj jednoznačně ukázal, že být “ustřelený” (nemám to slovo rád, ale dost ho všude slyším) v klubu, tak na takovémhle kvalitním turnaji to vůbec nic neznamená, naopak projeví se i sebemenší slabina, byť na jednom jediném postu. Na takovém turnaji můžete hrát v klidu svůj ročník a mají toho všichni výborní hráči až kam. Druhá věc, kterou bych od toho neodděloval, je fakt, že pokud hraju pouze sám, neumím přihrát, kombinovat a dobře se ve hře rozhodovat, už to nestačí na WTT ani v nejmladších kategoriích. Tak jak jsem použil v nadpisu kvalitní turnaje vyhrává tým, ne jednotlivci. A tak jsem zažil společně s Vámi turnaj, který jsem nikdy ve své trenérské kariéře nezažil.
 
99DF6DD9 E765 44E3 925F 3409C07A6214
 
Rozhodčí, trenérská výzva, dodatečné tresty
 
IMG 7335
Právě v této oblasti jsme udělali asi nejvíce práce a nejen výběrem rozhodčích, ale celkovým přístupem. Všímáme si, kdo vede jednotlivé týmy, sázka na licencované trenéry byla správná, a tak komunikace s týmy až na drobné, spíše rodičovské výjimky, byla bezchybná a věcná a to i při sporných momentech, které většinou vyřešila trenérská výzva a video. Ujalo se i prošetření nepřiměřených zákroků, faulů disciplinární komisí WTT a udělování dodatečných trestů, na které máme spoustu pozitivních ohlasů. Musím pochválit i trenéry jednotlivých výběrů, neměli jsme s přijetím dodatečného trestu jediný problém! Právě tato skutečnost turnaj ve starších kategoriích vždy zklidnila. Určitě v tom budeme pokračovat.
 
Přihlášení na turnaje, týmy
 
71f58cb9 335c 42eb adab 9ea1b06c06abNašim zájmem je, aby na našich akcích, turnajích startovali co nejkvalitnější týmy a to po všech stránkách. Chceme spolupracovat s týmy, které mají dobré vedení, vystupování, chování a budou přispívat ke kvalitě námi pořádaných turnajů, to platí pro hráče i rodiče. Vyhrazujeme si právo odmítnout jakýkoli tým, který má s výše uvedenými atributy problém, či se jinak negativně projevuje či vymezuje proti pořadatelskému projektu. Rozhodli jsme se dát jistotu a garanci účasti na WTT 2024 první polovině týmů z jednotlivých kategorií, přednostně je obsadíme do 31.7.2023. Přednost mají projekty startující ve více kategoriích. Ostatní zájemci se samozřejmě mohou přihlásit. O jejich zařazení se rozhodne nejpozději do konce roku. V srpnu a prosinci pořádáme další krásné turnaje Summer Talent Cup, který může být vstupní branou do nové sezóny a o Vánocích na Vás čeká v kouzelné atmosféře pořádaný Christmas Hockey Series, těšíme se na Vás!
 
Termíny připravovaných turnajů
 
logo summer talent cupZvolit správný termín včetně kategorií je základním předpokladem úspěšného turnaje, a proto dáváme kategoriím a termínům velkou pozornost. Summer Talent Cup je na konci srpna a může být využit jako přípravný turnaj pro novou sezónu. O Vánocích není moc prostoru, termín je daný, přesto minulý ročník ukázal, jak krásný turnaj lze v předvánočním čase zorganizovat. O termínech World Talent Tournament 2024 jsme hodně přemýšleli, jsme si vědomi faktu, že se jedná o jeden z nejkvalitnějších mládežnických turnajů vůbec. Bonusem termínů je, že v každé kategorii je alespoň jeden víkendový den, což zvýší návštěvnost turnaje a získáme tak po dvou kategoriích den volna, pro regeneraci pořadatelů, komplexní úklid haly, ale i tolik potřebnou údžbu ledu.   


jp trophy

Termíny dalších turnajů

SUMMER TALENT CUP 2023

U8 - 2016 / 11.-12.8.2023, minihokej - max. 16 týmů

U9 - 2015 / 13.-14.8.2023, minihokej - max. 16 týmů

U10 - 2014 / 18.-19.8.2023 - max. 10 týmů

U12 - 2012-13 / 20.-21.8.2023 - max. 10 týmů

U14 - 2010-11 / 26.-27.8.2023 - max. 10 týmů

Přihlášení na turnaj STC 2023 na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.tel:+420 774 724 243

 

CHRISTMAS HOCKEY SERIES 2023

U12 - 2012-13 / 19.-20.12.2023 - max. 10 týmů

U14 - 2010-11 / 21.-22.12.2023 - max. 10 týmů

Přihlášení na turnaj CHS 2023 na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel:+420 774 724 243

 

WORLD TALENT TOURNAMENT 2024

U8 - 2016 / 5.-6.4.2024 / 2 dny, minihokej 3/3

wtt logoU9 - 2015 / 7.-8.4.2024 / 2 dny, minihokej 3/3

U10 - 2014 / 11.-13.4.2024 / 3 dny

U11 - 2013 / 14.-16.4.2024 / 3 dny

U12 - 2012 / 18.-20.4.2024 / 3 dny

U13 - 2011 / 21.-23.4.2024 / 3 dny

U14 - 2010 / 25.-27.4.2024 / 3 dny

U15 - 2009 / 28.-30.4.2024 / 3 dny

Přihlášení na turnaj WTT 2024, rezervované místo do 31.7.2023 mají všechny týmy, které se na WTT 2023 umístily do poloviny celkového pořadí včetně! Do této doby se musí týmy s rezervací přihlásit na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel:+420 774 724 243

Poděkování

Chtěl bych poděkovat všem, kteří na tomto velkém projektu pracovali, bez Vás všech si to vůbec nedovedu představit. Nikdy v životě jsem se nepodílel na ničem větším. Když vidím s čím přicházíte hned po turnaji, je mi úplně jasné, jak budou vypadat naše další akce. Moc se na to těším a jsem si jist, že mám ten nejlepší tým, dáváte mi tolik sil, že je mám na rozdávání...

Moc díky!

PODPISJP

úterý, 2 květen 2023,

Nový mládežnický spolek ponese název „Rytíři z Telče“!

Nový mládežnický spolek ponese název „Rytíři z Telče“!

Žijeme ve velmi těžké době, kdy dochází i ve sportu spíše k nepochopení, rozkolům a tříštění úsilí, je spousta příkladů, kde vznikly v malém městě 2 malé kluby. Důkazem toho, že to lze dělat i jinak, je fakt, že došlo k dohodě o spolupráci mezi mládežnickými hokejovými subjekty ICE DRAGONS Telč a SK Telč a ke spojení sil nejen v následující sezóně. Cílem nového spolku je vytvořit dlouhodobý a koncepční program výchovy hokejové mládeže v Telči do 14 let věku tak, aby z něj profitovaly hokejové subjekty v Telči, bez ohledu na to, zda se jedná o hokej amatérský, výkonnostní nebo dokonce vrcholový.

logo rytiri z telce finalProč „Rytíři z Telče“?

Dlouho jsme přemýšleli, co by k historické perle - Telči sedělo nejvíce a zároveň by ztělesňovalo hodnoty, které jsou důležité ve sportu, bylo synonymem statečnosti, odvahy v boji, věrnosti, oddanosti, čestnosti, šlechetnosti, víry, morálky, slušnosti. Právě rytíř se opírá o vlastní schopnosti, nechlubí se slovy, nýbrž promlouvá činy, jedná v souladu se zásadami rytířské etiky a morálky. Věříme, že tyto atributy jsou platné a důležité i ve sportu. Právě proto jsme zvolili tento symbol - logo rytíře se závojem z vlajky se znakem města a doplnili ho archaickým slovním spojením „Rytíři z Telče“. Jelikož hlavní zbraní rytíře je meč, alternativním logem nového klubu budou zkřížené meče. Barvami klubu budou černá, červená, bílá a šedá.

Tréninkové skupiny, trenéři

Spojením obou klubů vznikne program pro 5 tréninkových skupin, které budou navazovat na programy, ve kterých byli hráči zvyklí pracovat v uplynulé sezóně. Co se týká trenérského a personálního obsazení, tak téměř u všech kategorií zůstávají stávající trenéři. Co se týče četnosti tréninků či jejich časů, změny budou minimální. Zejména v organizaci nechceme dělat v začátku moc změn. Velkou výhodou bude možnost hrát ročníkové soutěže a v rámci pravidel si vzájemně hráčsky vypomáhat. Další nespornou výhodou je posílení trenérských a realizačních týmů jednotlivých kategorií o trenéry akademie. Nově budou tréninkové jednotky obsahovat i zapracování s kondičním trenérem na suchu.

logo_rytir_samostatny_final.png„Jsem rád, že k dohodě došlo, bavili jsme se o tom se zástupcem SK Františkem Čermákem delší dobu, pomáháme hráčům z různých koutů republiky i zahraničí, nevidím jediný důvod, proč bychom neměli pomoci šikovným hráčům z Telče. Jsme silní ve sportovní stránce, naopak máme se i co učit, zejména v oblasti financování sportu. Proto věřím, že naše vzájemné spojení bude výborně fungovat.“, Jaromír Pytlík za ICE DRAGONS ke spojení klubů.

Vedení spolku Rytíři z Telče

Zakladateli spolku jsou Jaromír Pytlík - autor projektu HTA, jenž metodicky zastřešuje celý projekt, Milan Pařil jako zástupce rodičů, bývalý profesionální hokejista Miroslav Třetina, jenž je jedním z hlavních trenérů Hockey Talent Academy, manažer zimního stadionu a kondiční specialista Jan Radosta, na ekonomickou stránku spolku pak bude dohlížet Denisa Pytlíková.

Dohled nad fungováním spolku má kontrolní komise, jenž dohlíží, jsou-li záležitosti spolku řádně vedeny a vykonává-li spolek činnost v souladu s právními předpisy, stanovami, případně dalšími vnitřními předpisy spolku. Dohlíží i na financování spolku a čerpáni dotací. Jejím předsedou bude Vladimír Švec, členy Lucie Norková a Tomáš Kobera.

logo hta hvezda 2barvy krivkyNadstavba pro nejlepší hráče nového klubu

Nadstavbou pro nejlepší hráče spolku bude celoroční akademie ICE DRAGONS, která ve spojení s projektem Hockey Talent Academy zabezpečí tréninkový program po celý rok, kvalitní konfrontaci na úrovni výběrů a účast v turnajích – World Talent Tournament, Summer Talent Cup, Christmas Hockey Series či T8HL – Top 8 Hockey League.

Strana 1 z 11

Kontakty

HOCKEY TALENT ACADEMY
Lipolec 14, 380 01 Dačice
Česká republika

Mobil: +420 702 131 647 - informace

Mobil: +420 775 559 055 - sportovní trénink